Eski CHP’li Mehmet Sevigen anlattı: Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasete giriş süreci

Gündem Mar 31, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Seçimler yaklaşırken siyaset gündeminde sular durulmuyor.

İttifaklar bir yandan çalışmalarını yürütürken öbür yandan da adaylar netleşti.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan yarışacak.

Hal böyleyken seçimin nabzını tutmaya devam eden Ensonhaber, YouTube kanalında yayınlanan Gündem Özel programındaki canlı yayınlarında birbirinden değerli konukları ağırlıyor.

Eski CHP’li Sevigen, Ensonhaber’e anlattı

Bu isimlerden biri de CHP’de Deniz Baykal idaresinde kıymetli vazifelerde bulunmuş Mehmet Sevigen…

Baykal devrinde en aktif isimlerden biri olan Sevigen, bilindiği üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçilmesiyle etkisizleştirilmeye çalışıldı.

Daha sonra partiden ihraç edilen Sevigen, Kemal Kılıçdaroğlu’yla ilgili Ensonhaber’e dikkat çeken açıklamalar yaptı.

İşte Kılıçdaroğlu’nun siyaset sahnesine çıkış süreci…

Sevigen, Kılıçdaroğlu’nun siyaset sahnesine çıkış sürecini detaylarıyla anlattı.

Kılıçdaroğlu’nu CHP’ye kendisinin kaydettirdiğini söyleyen Sevigen, CHP önderinin evvel DSP’ye gittiğini söyledi.

Sevigen, Kılıçdaroğlu’nun DSP’de Rahşan Ecevit’in vetosuna takıldıktan sonra Ethem Sancak aracılığıyla Deniz Baykal’ın yanına getirildiğini belirtti.

“Ethem Sancak, Kemal Kılıçdaroğlu’na siyasete girmesi için 100 bin dolar verdi”

Kılıçdaroğlu’nun Alevi vatandaşlarımızın daha çok yaşadığı bölgeden aday yapıldığını kelamlarına ekleyen Sevigen, daha sonra şaşkına çeviren bir söz kullandı.

Sevigen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun parası olmadığı için kendisine Ethem Sancak tarafından 100 bin dolar verildiğini duyurdu.

Mehmet Sevigen’in mevzuya ilgili sözleri şöyle:

Kılıçdaroğlu evvel DSP’ye gidiyor, SSK’da genel müdürlük yaptığı periyotlarda ismi teröre karışmış fakat ispatlanmamış isimlerin işe alınması hakkında rapor olunca Rahşan Hanım partiye kabul etmiyor. Daha sonra Yalım Erez’e gidiyor, Yalım Erez’in de yeğeni, eski sıhhat bakanı müsteşar yardımcısı. Yalım Erez de o vakit Gerçek Yol Partisi’nde biliyorsunuz. Sonra bizim Ethem Sancak’ı buluyor. Ethem Beyefendi, eski Kağıthane ilçe liderimizdir Deniz Baykal’a da çok yakındır. Kemal Beyefendi ben siyaset yapmak istiyorum diyor Ethem Bey’e, beni Deniz Baykal’a götürür müsün diyor. Deniz Baykal’a getiriyor Ethem beyefendi, Kemal beyefendisi. O da diyor ki Gazi Mahallesi, Gültepe, Nurtepe, Çeliktepe Alevi bölümünün fazla olduğu bir yer. Bizim yöneticiler öbür isimleri yüklü bulmuyorlar, Kemal Bey’i getiriyorlar. Deniz Beyefendi diyor ki, götürün Mehmet Bey’e ikinci bölge için konuşsun partiye kaydetsin diyor. Sonra geliyorlar benim odaya, Kemal Beyefendi, bir avukat arkadaş, Ethem Sancak bir de Yalım Erez’in yeğeni. Kemal Bey’in kaydında benim imzam var. Sevinerek çıkıyor siyaset yapacağım diye, bir arada çıkıyor yemek yiyorlar. O sırada Ethem Bey’e, Kemal Bey’e biraz yardım eder misin deniliyor. Fazla parası olmadığı için, Ethem Beyefendi de 100 bin dolar veriyor Kemal Bey’e siyaset yapsın diye.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir