Erman Toroğlu: Lale Orta ligi dizayn ediyor

Spor Haberleri May 08, 2023 Yorum Yok

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, MHK Lideri Lale Orta ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Erman Toroğlu kelamlarına TFF Lideri Mehmet Büyükekşi de dahil olmak üzere futbol kamuoyunun haberi olmayan usulsüzlüklerin olduğunu söyleyerek şu sözleri kullandı:

“Lale düşük not verme dedi”

“Bu sene Lale Orta takımı geldikten sonra gözlemcilerden kimileri, bunların hangi maçlar olduğunu da biliyorum, maçları söylemiyorum fakat büyük kadro maçları olduğunu söyleyeyim yalnızca. Gözlemcinin birisi başka gözlemciyi arıyor ne yapıyorsun ne ediyorsun diye birbirleriyle konuşuyorlar.

Aslında bu yasak! Birisi bir maçla ilgili 3 tane siyah-beyaz yanılgı var düşük puan vereceğim, oburu de ben yüksek puan vereceğim diyor. Tamam nasıl bilirsen o denli yap diyorlar birbirlerine. Bunun üzerine düşük puan vericem ben diyen hakem raporunu yazıyor, ben yüksek puan vericem diyen hakem ise Lale Orta’yı arıyor.

Diyor ki, benim öbür arkadaşım siyah-beyaz kusurlar var diyerek düşük puanlı rapor yazacak diyor. Ben de yüksek vericem diyor. Bunun üzerine Lale Orta, düşük puan verecek olan gözlemciyi arıyor, puanını yükselt diyor. Yapamam diyor gözlemci ve sonra düşük puan veren gözlemciye bir daha maç vermiyorlar. Başkasına maç vermeye devam ediyorlar. Bu da eski bir FIFA hakemi”

“Sadece TFF Lideri’ne anlatırım”

Toroğlu bu tıp hareketlerin ligi dizayn etme isteiğiyle gerçekleştiğini belirterek,

“Bunlar ligi dizayn ediyorlar, at yarıştırıyorlar. Bunu yapan maçları ona nazaran yönetim ettirir. TFF Lideri’nin da bunlardan haberi yok. Sen kimsin Lale Orta bunları yapabiliyorsun?”

sözlerini kullandı.

Toroğlu ayrıyeten olayın ayrıntılarını ve isimleri, maçları tek tek ve yalnızca TFF Lideri’ne anlatabileceğini söyleyerek,

“Ben isimlerini, maçları biliyorum. Şayet TFF Lideri isterse ona evrakları verebilirim. Bir tek de ona verebilirim. İsterse anlatırım da. İsterse o gözlemciyi de yollarım onun yanına”

açıklamasını yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir