Ergin Ataman’dan Panathinaikos açıklaması

Spor Haberleri May 12, 2023 Yorum Yok
DHA

Sezonun tamamlanmasıyla birlikte büyük muvaffakiyetler elde ettiği Anadolu Efes’ten ayrılması beklenen deneyimli çalıştırıcı Ergin Ataman, geleceğine dair konuştu.

Anadolu Efes Başantrenörü Ataman, Panathinaikos ile görüşmeleri, Anadolu Efes ve Ulusal Kadro hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

“Panathinaikos ile resmi olarak şimdi bir muahede imzalamadık”

Tecrübeli çalıştırıcı, şu formda konuştu:

“Panathinaikos ile resmi olarak şimdi bir mutabakat imzalamadık, dönem sonu muhtemel bir birliktelikte neler yapılabileceğini konuşuyoruz. EuroLeague çok güç bir lig, Final Four oynamak, şampiyon olmak için büyük emek gerekiyor. Anadolu Efes’te 2021 ve 2022’de bunu başarmış olmanın gururunu hala yaşıyorum. Şu an yalnızca Avrupa’da dört ekip bu dönem şampiyonluk için gayret edecek. Öteki tüm ekipler üzere biz de kendi lig şampiyonluğu uğraşımıza devam edeceğiz. Türkiye’de çok kuvvetli bir play-off serisi oynanacak. Anadolu Efes olarak bir sefer daha şampiyon olacağımıza inanıyorum. Anadolu Efes kulübü benim yalnızca profesyonel olarak vazife aldığım bir kulüp değil; lider, idare, takım, taraftar ile çok güçlü aile bağlarımız var. Dönem sonu ortak kararımız ne olursa olsun bu bağın daima devam edeceğine inanıyorum.

“Turnuvada birinci olmak tek hedefimiz”

Ergin Ataman ayrıyeten şu açıklamalarda bulundu:

Ağustos ayında A Ulusal Kadromuz İstanbul’da çok değerli bir olimpiyat elemeleri turnuvası oynayacak. Temmuz ayının ortasında hazırlıklarımız başlayacak ve umarım tam takım olarak Türk basketbolunu olimpiyatlara taşımak için gayret edeceğiz. Hırvatistan, Ukrayna, Belçika üzere kuvvetli grupları geçip turnuvada birinci olmak tek maksadımız.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir