Erden Timur: Gomis olayı aile içinde tatlıya bağlandı

Spor Haberleri Nis 30, 2023 Yorum Yok
AA

Erden Timur, sarı-kırmızılı grubun Florya Metin Oktay Tesisleri’nde birinci 20 dakikalık kısmı basına açık gerçekleştirilen idmanın akabinde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Timur, ligin 30. haftasındaki Alanyaspor maçında birinci tercih olarak oyuna alınmamasını sorun ederek bundan sonraki karşılaşmalarda forma giymek istemediğini teknik yönetici Okan Buruk’a söyleyen Bafetimbi Gomis ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Gomis olayı aile içinde tatlıya bağlandı”

Sarı-kırmızılıların yönetici, 37 yaşındaki santrforun duygusal bir reaksiyon verdiğini ve ekip arkadaşlarının da teşebbüsüyle olayın tatlıya bağlandığını kaydetti.

Kısa müddette çözülen problemle ilgili ayrıntılı bilgi paylaşan Timur, şu tabirleri kullandı:

“Gomis olayı aile içinde tatlıya bağlandı. Herkes hoş bir adım attı. Oyuncular da Gomis’i çok seviyor. Şimdiye kadar oyuncuların hepsine tek tek dayanak olan Gomis, her vakit onların yanında yer aldı, ağabeylik yaptı. Oyuncular da bunu lisana getirdi. Bu türlü duygusal şeyler her vakit olabilir.”

“Gomis ve herkes adım attı”

Fatih Karagümrük maçında forma giymeyen Gomis ile ilgili ekip arkadaşlarının da ortaya girdiğini aktaran Erden Timur, şu halde konuştu:

“Gomis ve herkes adım attı. Yalnızca Gomis’in adım atmasıyla olabilecek şeyler değil. Bu türlü şeylerde kaybetmek kısmı çok kolaydır. Herkesin adım atması bence hoş. Aile içinde bu türlü şeyler olduğunda insanların kendi egolarından çok ekibi düşünmesi çok pahalı. Kaptanlar Muslera ve Kerem geldi. Değerli olan oyuncuların, hocanın, Gomis’in, liderin adım atmasıydı.”

“Gomis, şahsî olarak da her vakit sevip hürmet duyduğum bir futbolcu”

Timur, Gomis’in ferdî olarak da hürmet duyduğu bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, şu halde görüş belirtti:

“Gomis, ferdî olarak da her vakit sevip hürmet duyduğum bir futbolcu. Tüm grupta de sevip saymayan yoktur. İnsanoğlu duygusal tepki gösterebilir. Bu duygusal halden sonra herkesin adım atması yanlışsız olandı. Gomis de burada pahalı bir hal ortaya koydu. Lider da hoca da oyuncular da hakikat adımı attı ve olay çok hoş bir halde, 1 saat içerisinde tatlıya bağlandı. Bizim açımızdan en hoş şey bu.”

“Bu aile ortamı şampiyonluk getirir”

Erden Timur, ekipteki aile ortamının şampiyonluğu getireceğine inandıklarını lisana getirdi.

Takım içindeki ahengin performansta tesirli olduğunu kaydeden Timur, şu halde konuştu:

“Puan kaybedilen bir maçtan sonra oyuncuların kadro arkadaşlarını sahiplenmesi çok pahalı bir tavır. Birleştirici bir durum oldu. İnsani olarak kusur yapılabilir. Bu olağan. Ondan sonra kıymetli olan ailenin her bahiste birbirine takviye olması. Kısa vakitte çözülmesi ne kadar yeterli bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu aile ortamı şampiyonluk getirir. En büyük faktördür. Bence her türlü sporun yüzde 50’si ahlak, bedeller ve birbirine olan bağlılıktır. Bu sağlandığında iş öbür bir yola gidiyor. Bunu birbirimize kıymet vererek yakaladık. Yeterliler sonunda kesinlikle kazanır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir