Edirne’de yolcularla tartışan midibüs sürücüsü kontak kapattı

Genel Nis 03, 2023 Yorum Yok
DHA

Edirne’de belediye kontrolündeki toplu taşımayı sağlayan ETUS’te midibüs sürücüsü F.B., yolcularla ve Trakya Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisi olduğundan indirimli seyahat etmek isteyen Yusuf Çelik ile tartıştı.

Midibüsteki tartışma diğer bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda alındı.

Görüntülerde, farklı güzergah kullandığı için bayan yolcunun reaksiyon gösterdiği sürücü F.B., “Hepiniz işveren, hepiniz sürücü, hepiniz idare heyetim başkanımsınız. Yok oradan gitme, yok o denli yap, git şikayetini et istediğin yere. Hatta beni mahkemeye bile verebilirsin” dediği, yolcunun da “Evet mahkemeye vereceğim” cevabını verdiği görüldü.

Şoförün bu kelamları başka yolcuları da rahatsız edince, sürücüyle yolcular ortasında tartışmalar yaşandı.

“İn aşağıya inmezsen ben ineceğim”

Midibüse binen Trakya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Yusuf Çelik ile sürücü ortasında bu kere fiyat tartışması yaşandı.

Çelik, “Sen neden insanlara bağırıyorsun?” deyince başlayan tartışmada F.B., aracın kontağını kapatıp Çelik’e, “İn aşağıya, inmezsen ben ineceğim. Bana o denli artistlik yapma. 6,45 öğrenci bileti basıyorsun, utanmıyorsun. Git beni isteğin yere şikayet et.” dedi.

Çelik’in de F.B.’ye öğrenci kartını göstererek, “Tamam bırak in. Ver anahtarları in aşağıya. Kartı sen mi verdin bana? Ben artık yüksek lisans yapıyorum ve bu kartı bana devlet verdi. Sen değil, senin cebinden çıkmıyor bu para. Sen burada kimseye hakaret edemezsin, bu arabada” yanıtını verdiği görüldü.

Midibüsü durdurdu

İkilinin tartışmasında F.B., midibüsü durdurdu.

Öğrenci kartıyla seyahat eden Çelik ise araçtan indi.

“Küfürlü ithamlarda bulundu”

Yaşananların akabinde konuşan Yusuf Çelik, yüksek lisans öğrencisi olmasının yanı sıra fiyatlı öğretmenlik yaptığını belirtti.

Şoförün midibüsteki öğrencilerine ‘maymun’ demesiyle, ortalarında tartışma başladığını söyleyen Çelik şöyle konuştu:

Ben, Serhat Borsa İstanbul Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde fiyatlı öğretmenlik yapan ve Trakya Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Görsel Kültür Anabilim Kısmı’nda ‘Görsel Kültür’ yüksek lisans öğrencisiyim. Devletin bana yasal olarak vermiş olduğu bütün imkanlardan ben de elimden geldiğince faydalanmaya çalışıyorum. Birebir vakitte fiyatlı öğretmenlik de yapıyorum. Tartışmanın ana nedeni esasen buradan çıktı. Otobüs içerisinde son ana kadar hiçbir ses çıkarmamamıza karşın sürücü, hakaret edercesine konuşmalara başladı ve Orduevi durağına geldiğimizde artık dayanılamayacak durumdaydı. Sürücü bizi çok şaşırttı. ETUS’a o denli bir sürücü nereden bulunmuş, nereden gelmiş bilmiyorum. Öğrencilerime ‘Maymun’ sözüyle hitap etmeye, hakaret etmeye başladı. Ben de kendisine gidip, ‘Benim çocuklarıma nasıl bu türlü bir hakarette bulunabiliyorsun diye ithamda bulundum.

Çelik, sürücü hakkında cürüm duyurusunda bulunacağını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir