Düzgün Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

Yüksek Seçim Heyeti, sayılan oyların akabinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci cinse kaldığını ve 28 Mayıs’ta tekrar sandık başına gidileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birinci cinste Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 buçuk milyondan fazla oyla yüzde 5 oranında fark attı.

Bu durum muhalif kesitin hayallerini yerle bir ederken, kimi isimlerden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrikler geldi..

Bunlardan biri de Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ve HDP ile yapılan iş birliğine itiraz ederek Düzgün Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu oldu.

“Vatana millete güzel olsun, Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum”

Sosyal medya hesabından seçimle ilgili birinci değerlendirmesini yapan Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti:

Millet iradesinin birinci kademesi tecelli etti.

Vatana, millete iyi olsun.

Bu ekonomik zorluğa karşın; Türk Milleti’nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı’nı ve birinci tipi birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.

İkinci cinsin, hem demokrasimiz hem de seçimlerimiz ile alakalı yurt dışından olumsuz algı yapanlara karşı, çok önemli bir imkân ve yanıt mahiyetinde olacağına inanıyorum. Yeni deneyim edeceğimiz bir süreç olması prestijiyle da milletin sıkıntılarının daha yeterli duyulması, milletin önceliklerinin daha düzgün görülmesi ismine, yanlışlardan ders çıkarmak ve doğruları kuvvetlendirmek imkânını da doğuracaktır. Bu da milletimiz için güzeldir. Muhalefet partilerinin durumunu değerlendirirken; muhalif seçmenin rencide edilmemesi, memleket ile alakalı tasa ve temennilerinin duyulması, çabalarının görülmesi de iktidarın sorumluluk alanındadır. Buna dikkat etmek açısından da toparlayıcı olabilir. Süreç, Türk Milleti’nin terazisindedir. Sonuçlar şimdiden iyi olsun.

“Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin”

Milletini duyanlar, istişareye açık olanlar ve milletinin bedelleriyle çatışmayanlar, seçimlerde milletinin dayanağına mazhar olurlar!

Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, reaksiyona sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır.

Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde sonucun ne olacağını, özellikle yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum!

Bundan sonra, daha çok; bir parti hengamesinden fazla, bir memleket uğraşı ve milletimizin birikmiş sorunlarının, ekonomik zorluklarının çözüleceği, memleket yükü çekecek bir siyasi iklim lâzımdır.

Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin.

İlginizi Çekebilir Yavuz Ağıralioğlu, Güzel Parti’yi topa tuttu Haberin Detayları
Yavuz Ağıralioğlu’ndan ÂLÂ Parti kararı Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir