Dusan Tadic, Orkun Kökçü’nün oruç açmasıyla dalga geçti

Spor Haberleri Nis 07, 2023 Yorum Yok

Hollanda Kupası’nda Ajax’ın Feyenoord’a 2-1 kaybettiği gayrete ulusal yıldızımız Orkun Kökçü ile Ajax kaptanı Dusan Tadic ortasında çıkan tartışma damga vurdu.

İlk yarının son anlarında Feyenoord’dan Gimenez’in golü gayrete istikrar getirdi ve birinci yarı bu skorla sona erdi.,

Konuk takım 51. dakikada bu sefer Klaassen ile gol bularak 2-1 öne geçti. Kalan kısımda diğer gol olmayınca konuk takım alandan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Gayret çok gergin bir ortamda oynandı ve müsabaka iki sefer durmak zorunda kaldı.

Karşılaşmada dakikalar 61’i gösterdiğinde Orkun Kökçü ile Tadic bir ikili uğraşın akabinde birbirine girdi.

Tadic, Orkun’u yere iterken ulusal futbolcu ayağa kalkıp üzerine yürüdü. Tadic’in tansiyon esnasında ağzını işaret edip yeri göstermesi dikkat çekti. Bu hareket sonrası Orkun Kökçü’yü sakinleştirmekte grup arkadaşları hayli zorlandı.

Tadic ne yapmak istedi?

İkili ortasında yaşanan tartışma esnasında Tadic, yeri gösterip elini ağzına götürerek Orkun’un maç içinde orucunu açmasıyla da dalga geçti.

İftar saati maça denk geldiği için Orkun Kökçü, orucunu saha kenarına gelerek açmak durumunda kalmıştı.

Gözden Kaçmasın Dusan Tadic, reaksiyonlara yanıt verdi Haberin Detayları

İlk tartışmaları değil

Mücadele öncesi Ajax kaptanı Dusan Tadic ile Feyenoord kaptanı Orkun Kökçü, hakemin gerçekleştirdiği hava atışında bir ortaya geldi.

Hava atışının akabinde hakemlerle tokalaşan Orkun, Tadic’i görmezden geldi ve onunla tokalaşmadı. Canlı yayınlanan bu anlar, Hollanda basınının da dikkatinden kaçmadı.

Daha evvel de görmezden geldi

Daha evvel de Orkun, tüm grupların sarsıntıya takviye pazubandı takmasına karşın Ajax’ın bunu gerçekleştirmeyi reddetmesi üzerine Sırp futbolcunun elini sıkmamıştı.

Gözden Kaçmasın Wesley Sneijder: Ajax kulüp kararıyla yardıma katılmadı Haberin Detayları

Orkun olayı büyütmedi

Sosyal medyaya düşen bir görüntüde Tadic’in Orkun’a yaptığı hareket infial yaratırken, mevzuyu ulusal futbolcu şu sözlerle aydınlattı:

“Böyle maçlarda bu sıklıkla olur lakin mevzuyu büyütmemek gerekiyor. Tadic bana hakaret etmedi. Yalnızca olağan bir tartışma oldu.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir