Dursun Özbek’ten Ali Koç’a sert kelamlar: Kendi işine bak

Spor Haberleri May 04, 2023 Yorum Yok

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Spor Toto Harika Lig’in 37. haftasındaki Fenerbahçe derbisine kalmadan şampiyonluklarını ilan edeceklerine inandığını söyledi.

Bir kozmetik firması tarafından düzenlenen söyleşiye katılan lider Özbek, Ali Koç ve rakipler hakkında çarpıcı kelamlar söyledi.

“Tereddütümüz yok”

“Şampiyonlukla ilgili bir tereddüdümüz yok. Büsbütün buna odaklı çalışıyoruz. Pazar akşamki (Beşiktaş derbisi) üzere yol kazaları olabilir.” diyen Özbek, “Bu sporun içinde var. Çok âlâ bir takımımız, uygun bir teknik takımımız var. Öbür ekiplere da kaybettik. Bundan etkilenmiyoruz. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray.”

“Fenerbahçe maçı sıradan bir lig maçı”

“Galatasaray-Fenerbahçe derbisine büyük bir değer atfetmiyoruz. Sıradan lig maçlarından bir adedini oynayacağız. Benim kanaatime nazaran şampiyonluk düğümü o maça kadar çözülmüş olacak. Ortamı çok da germeye gerek yok. Zati Türkiye gergin bir ortamdan geçiyor. Tüm uğraşımız bu gerginliği artırmamak, Türk toplumunu kutuplaştırmamak için. En büyük talebimiz bu. Herkesle güzel geçinmeyi, barışık olmayı hedefliyoruz. Gerginliğin kimseye yarar getireceğini düşünmüyorum.”

“Herkes bize saldırıyor”

“Herkes Galatasaray ile uğraşıyor. Uğraş ettiğimiz rakiplerimizin hepsi, şu anda bir koalisyon halinde Galatasaray’a çelme takmak için çabalıyor. Gomis konusu aile içindeki bir olay. Gomis’in bir maçta sakatlığı vardı, oynamadı. Çabucak rakiplerimiz olayı köpürttü, basın da buna dayanak verdi. Aile içinde olabilecek olağan olayların dışında bir şey yok. Gomis bizim sembol oyuncumuz, Galatasaray’ın aslanıdır. Bu türlü de kalacaktır. Onunla ilgili uzun vadede Galatasaray’a nasıl hizmet edeceğini düşünüyoruz. Bunun bir sorun olarak yansımasından şikayetçiyiz. Dertler olabilir, kızabilirsiniz lakin aile olmanın getirdiği özelliklerle bunlar en kısa müddette tahlile ulaştırılır. Biz de onu yaptık.”

“Ali Beyefendi gitti ben gittim”

“Şampiyon belirli, ikinci ve üçüncü kim?”

“Galatasaray taraftarı öteki bir şey. Bu dönem yaklaşık 50 bin şahsa oynuyoruz. Bu türlü bir dayanağın öteki kulüpte olduğunu zannetmiyorum. Bugüne kadar verdikleri ve bundan sonra verecekleri dayanaktan ötürü teşekkür ediyorum. Sportmeni, taraftarı, idaresi el ele verdiğinde, Galatasaray’da muvaffakiyet kaçınılmaz. Odaklandığımız şey, oynayacağımız 5 maçın tamamını kazanmak. Deplasman karnemiz düzgün. Deplasman ya da iç saha ayrımımız yok. Beş maç oynayacağız. Tüm maçlarımızı kazanıp, lig sonunda şampiyonluğa ulaşacağız. Şampiyon muhakkak, ikici ve üçüncü kimin olacağı tartışması var.”

“Ali Koç kendi işine baksın”

“Herkesin kendi işine bakması lazım. Rakip ekipler, 3 saatlik toplantılarında 2,5 saat Galatasaray’ı konuşuyorlar. Kendi işinize bakın kardeşim. Galatasaray ile ne işiniz var? Biz alanda rekabet edelim. Bu türlü bir koalisyon var. Kendi işleriyle hiçbir alakaları yok, sabah Galatasaray, akşam Galatasaray uğraşıyorlar. Bilmiyorlar ki bunlar daha fazla kenetliyor ve daha kuvvetli uğraş etmesini sağlıyor. Türk futbol tarihinin en başarılı grubu Galatasaray. Bunun sebebi de topluluğun bu türlü durumlarda kenetlenmesi.”

“2.2 milyar liralık borcu ödeyeceğiz”

“Ne yapıp edip onlara olan 2 milyar 200 milyon liralık borcu ödeyip, yapılandırma mukavelesinden çıkacağız. Bu maksada yürüyoruz. Yaptığımız tüm projelerde bu var.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir