Devlet Bahçeli’den ‘3 Mayıs’ iletisi: 3 Mayıs ruhuna gereksinimimiz vardır

Gündem May 05, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Bugün 3 Mayıs Türkçülük Günü…

Türkçülük Günü, birinci kere 1945 yılında 10 mahkum ortasında kutlandı.

Daha sonraki yıllarda de devam eden toplantılar Türkçülük Günü (Bayramı) ismini aldı.

Bahçeli ileti yayınladı

MHP Başkanı Devlet Bahçeli, 3 Mayıs Türkçülük Günü hasebiyle toplumsal medya hesabından ileti yayınladı:

Devlet Bahçeli, dedi.

“3 Mayıs 1944 Türk milliyetçiliğinin toplum ve siyaset alanına cemre üzere düşüşünün de miladıdır”

Devlet Bahçeli, 3 Mayıs Türkçülük Günü paylaşımında şu sözleri kullandı:

3 Mayıs 1944 olayları Türk milliyetçilerinin sivil ve demokratik reaksiyonuna sahne olmakla birlikte; haksızlığa, hukuksuzluğa ve husumetle beslenen önyargılara direnişi simgelemektedir. Tıpkı vakitte 3 Mayıs 1944 Türk milliyetçiliğinin toplum ve siyaset alanına cemre üzere düşüşünün de miladıdır.

Davasının onuruyla bezenmiş merhum ve saygıdeğer büyüklerimiz hiçbir sıkıntıya, hiçbir azap ve zulme boyun eğmemişler, inançlarından, irfanla pekişen milliyetçi iradelerinden asla taviz vermemişlerdir. Devletimizin kurucu fikrini tabutluklara hapsetme niyet ve maksadı çok şükür başarılı olamamıştır.

“Kimliksiz ve kötürüm çevrelere inanıyorum ki fırsat verilmeyecektir”

Küresel angajmanlara nazaran siyaset belirleyenlere, yabancıların takviye ve dönemsel ilgilerini çekebilmek amacıyla marazi ve mahsurlu işbirliği içine giren siyasi devşirmelere Türk milliyetçileri dün alet olmamış, bugün de ortak olmayacak, gerçekten zillete aralı halini kesinlikle koruyacaklardır.

Geldiğimiz bu kademede 3 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla gereksinimimiz vardır. Türk milliyetçiliğini istismar etmeye, alenen şirret planlarına materyal yapmaya heves eden kozmopolit, köksüz, kimliksiz ve kötürüm çevrelere inanıyorum ki fırsat verilmeyecektir.

Bu his ve niyetlerle, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi başta olmak üzere, 3 Mayıs 1944’ün tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun diyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir