Depremzedelere hakaret eden CHP’li fenomen konutundan alındı

Gündem May 18, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

14 Mayıs seçiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiği için depremzedelere nefret kusan bireylere gereken yapılıyor.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki sarsıntılardan etkilenen vilayetlerde Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde oy kullanan afetzedelere hakaret içerikli provokatif paylaşım yapanlar hakkında resen soruşturma başlatıldı.

Bu kapsamda, “TikTok” isimli toplumsal medya platformunda fenomen olan Ayşegül Didem Doğan isimli bayan kullanıcının, zelzele bölgesinde seçime katılan ve oy verenlere yönelik ağır hakaret, akın, tahrik ve provokasyon içeren görüntü kaydını paylaştığı tespit edildi.

Gözaltına alındı

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Doğan, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü takımlarınca yakalandı.

Gözaltına alınan zanlı, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

“Ben CHP’li olarak Amerika’da gezerken yardım istemeyin”

Doğan, TikTok hesabından paylaştığı görüntüde şu sözleri kullanmıştı:

Türkiye için iyi biri değil. Sizi de uçuruma hakikat götürüyor. Biz basar gideriz, hayatımızı kurtarırız. Diplomamız var, yabancı lisanımız var. Çalışkan, dürüst insanı dünyanın her yerinde isterler. Fakat siz ‘Deprem oldu, açız, bizim için para toplayın’, al. Türk halkı sizin için hiçbir şey yapmaz bundan sonra. ‘Nereye oy verdin’ diye sorarlar adama.

Bundan sonra siz benim için yoksunuz. Bu baskıyı seçime kadar göreceksiniz. Kazanırsak affederiz, kazanmazsak sonsuza kadar bu türlü. Ben bir CHP’li olarak Amerika’da gezerken karşıma bir AK Partili olarak çıkıp yardım istemeyin. Siz vatanınızı sattınız bir inat uğruna. Biz size terbiyemizden ötürü vatan haini demiyoruz. Biz seçime bakıyoruz. Biz laf adamı değiliz, hareket adamıyız. Siz ister küfredin, gülün hiç fark etmez. Bunlar bir şey tabir etmiyor, bizi incitmiyor.

Gözden Kaçmasın CHP’li fenomenden depremzedelere tehdit: ‘Bu baskıyı seçime kadar göreceksiniz’ Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir