Depremzede fırıncı: Yatarken her şeyimiz vardı, kalktığımızda her şeyimiz kayboldu

Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok
İHA

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yaşayan Sefa Pemik, Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılarda ailesi ile birlikte yıkılan meskenlerinden sağ olarak kurtuldu.

Kayseri’ye gelen depremzede Pemik ailesine Bünyan Belediyesi sahip çıktı. Belediye Lideri Özkan Altun tarafından Karakaya Mahallesi’nde bulunan fırın hazırlanıp, Sefa Pemik’e teslim edilerek mesleğini sürdürme fırsatı sunuldu. Karakaya Mahallesi vatandaşları da Pemik ailesine kalacak yer temin ederek sarsıntının tesirinden kurtulmaları için yardımlarda bulundu.

İki depremzede aile, fırını işletiyor

Pemik ailesine hayat alanı oluşturdukları için memnun olduklarını tabir eden Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun,

Depremzede şayet gitmeyecekse onun için burada nasıl hayat oluşturabiliriz diye bakıyoruz. Karakaya muhtarımız ve oradaki meclis üyemiz bize geldiler, depremzede fırıncı olduğunu ve çalıştırmak istediğini söylediler. Biz de ‘Tabii’ dedik. Daima birlikte omuz verdik. Bildiğim kadarıyla iki aile, gelmişler fırını çalıştırmak istiyorlar. Bünyan Belediyesine ilişkin Karakaya’daki fırınımız biraz atıldı, biraz masraf istiyordu. Biz de bu masrafı üstlendik. Kâfi ki bu aile burada hem ekmek sahibi olsun, hem iş sahibi olsun, hem de hizmet etsin. Hayatına bir ömür alanı oluşturmuş olduk. Çok memnunuz. Ramazan ayında depremzedelerin pidesini Karakaya’daki vatandaşlarımız hem yiyor hem de dağıtıyor. Hoş bir uygulama oldu, inşallah devamı da gelir.

dedi.

“Yatarken her şeyimiz vardı, kalktığımızda her şeyimiz kayboldu”

6 Şubat akşamında yaşadıklarını anlatan Sefa Pemik,

6 Şubat’ta akşam yatarken her şeyimiz vardı, kalktığımızda her şeyimiz kayboldu. Çocuklarımızı kurtardık ancak büyük bir endişeyi yaşadık. 6 Şubat bize çok şeyler yaşattı. Her şeyimizi kaybettiğimiz üzere kaygıyı ve çaresizliği gördük. Allah bu türlü bir şeyi kimseye yaşatmasın. Gece sarsıntısında evdeydim ancak öğlenki sarsıntıda iş yerindeydim. İş yerinden konuta yanlışsız gittiğimde enkaz gördüm, öbür bir şey görmedim.

şeklinde konuştu.

“Elektrik, su yoktu lakin bu millet her şeyi bize sundu”

Depremin akabinde birçok yardımların geldiğini aktaran Pemik,

Devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun. Milletimiz bu türlü olduğu sürece Türk milletini kimsenin yenemeyeceğini gördüm. 7-8 Şubat sabahı Afşin’e gelen yardımı anlatamam. Elektrik, su yoktu ancak Allah razı olsun herkes her şeyi sundu; bu devletten, milletten Allah razı olsun.

ifadelerini kullandı.

“Geldiğimde elimde 2 tane valizim 4 tane çocuğum vardı”

Karakaya Mahallesi vatandaşlarına da teşekkürlerini ileten Sefa Pemik, mesleğini sürdürerek onların sofralarına sıcak pide sunduğunu kaydetti. Pemik, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Yolumuz Kayseri’ye düştü. Bünyan Belediye Lideri, Karakaya Mahallesi’ndeki vatandaşlardan Allah razı olsun. Ben buraya geldiğimde elimde 2 tane valizim yanımda 4 tane çocuğum vardı. Beni burada konut sahibi yaptılar, meskenimi kurdular. Bünyan Belediye Lideri Allah razı olsun fırını bana verdi, içine materyallerini aldı, bizi burada bir iş sahibi etti. Kayserili bir ekmeğini bizimle paylaştı. Elimizden gelen mesleğimizi yapıyoruz. Karakayalılara elimizden geleni yapıyoruz, sofralarına hoş pidelerimizi sunuyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir