Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal seçimlerden sonra şırdancıya gitti

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

Türkiye’de milyonlarca seçmen 14 Mayıs’ta sandıklara giderek oyunu kullandı.

28. Periyot Milletvekili tercihleri çıkan sonuçların akabinde aşikâr olurken Cumhurbaşkanı adaylarının 50+1 oy oranının sağlayamaması nedeniyle seçim ikinci tipe kaldı.

En çok oyu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ortasındaki yarışta, kazanını 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler belirleyecek.

Millet İttifakı’nda hayal kırıklığı

Milletvekilliği seçimlerinde ise Cumhur İttifakı çoğunluğu sağlarken Millet İttifakı ise büyük bir hüsran yaşadı.

CHP ve Düzgün Parti sandıkta aldığı oranlar ve vekil sayılarıyla şok yaşarken ittifakın öbür ortaklarında ise memnunluk var.

Demokrat Parti 3 vekil kazandı

Seçimlere CHP listelerinden giren DEVA Partisi 14 vekil, Gelecek ve Saadet Partisi 10’ar vekil çıkarırken Demokrat Parti ise Meclis’e 3 vekil göndermeyi başardı.

Anketlerde küsuratlı oy oranına sahip olan bu partilerin CHP’den bu kadar milletvekili almasına CHP’liler sert reaksiyon gösterdi.

Gültekin Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte fotoğraf verdi

Gültekin Uysal’ın hayalleri Cumhurbaşkanı yardımcılığında

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise bol keseden dağıtılan Cumhurbaşkanı yardımcılıkları ise Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ın hayallerini süslemekte.

Gittiği kentlerde bir elin parmağını geçmeyen sayıda vatandaş toplayan Uysal, Kılıçdaroğlu’nun seçimleri kazanması durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak.

İkinci cinsten ümidini kesti

Ancak birinci tıpta seçimlerden ağır yenilgi yaşayan Millet İttifakı’nda Demokrat Parti Önderi Uysal’ın, ikinci tıp seçimlerinden ümidini kestiği görüldü.

Şırdancıya gitti

Gültekin Uysal’ın, seçimlerden sonra soluğu Ankara Balgat’ta bir şırdancıda aldığı görüldü.

Şırdancıya giden Uysal, seçimler sonrası kazandığı vekilleri şırdan yiyerek kutladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir