Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tipi için ABD’de oy kullanma tarihi: 20-21 Mayıs

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye’de Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tipe kaldı.

Yurt içinde 28 Mayıs 2023 Pazar günü ikinci çeşit seçimleri yapılacak.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği, Türkiye’de ikinci tipe kalan Cumhurbaşkanı seçimi için ABD’de bu hafta sonu 2 gün tekrar oy kullanılabileceğini duyurdu.

Büyükelçilik açıklamasında, “Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci çeşidi ABD’de yalnızca 20-21 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.” dedi.

Yurt dışı seçmen kaydı bulunan vatandaşların ABD’de oy vereceği noktalar

Açıklamada, Yüksek Seçim Şurasının (YSK) resmi kararı doğrultusunda yurt dışı seçmen kaydı bulunan vatandaşların, başşehir Washington’daki büyükelçilik ile New York, Boston, Miami, Houston, Chicago ve Los Angeles‘taki başkonsolosluklarda kurulacak sandıklarda, kelam konusu tarihlerde, mahallî saatle 08.00-22.00’de oy kullanabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, ayrıyeten birinci tıp seçimlerinde olduğu üzere, New York Başkonsolosluğuna bağlı Long Island ve South Jersey‘de tekrar tıpkı tarih ve saatlerde oy kullanılabileceği bildirildi.

YSK Lideri Ahmet Yener, birinci cins kesin sonuçlarının 19 Mayıs’ta ilan edilmesinin akabinde, yurt dışında oy verme süreçlerinin 20 Mayıs’ta başlayacağını kaydetmişti.

Gözden Kaçmasın Yurt dışında 2. çeşit için oy verme süreci 20 Mayıs’ta başlayacak Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir