Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan revizyon bildirisi: Kabinede yeni isimler ve 3 devir kuralı

Gündem Mar 30, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Seçim sürecine girilmişken siyaset arenasında nasıl bir misyon dağılımı olacağı merak konusu haline geldi.

Milletvekilliği listeleri oluşturulurken, bakanlık beklentisi olan isimlerde Ankara’ya gözlerini çevirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta katıldığı bir programda değerli bildiriler verdi.

Kabinenin tamamı milletvekili olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabineden 17 ismin milletvekili adayı olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Ankara’dan, bakanların ise büyükşehirlerden listelere gireceğini söyledi.

27. periyodun son küme toplantısını gerçekleştirdi

Bugün ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de AK Parti Küme Toplantısı’na katılarak 27. devirde vazife yapan vekillere veda etti.

Bakanların milletvekili adaylıklarına bağlantında bildiri veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tekrar seçimleri kazanmaları halinde kabinede yeni isimlerin vazife yapacağını belirtti.

“Kabinede yeni isimlere misyon vereceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine açıklamasından öne çıkanlar şu biçimde:

Bakanlarımız bugüne kadar kabinede verdikleri hizmetleri inşallah 14 Mayıs’tan sonra Meclis’te sürdürecekler. İnşallah seçimleri kazandıktan sonra kabinede yeni isimlere vazife vereceğiz.

“Türkiye Yüzyılını inşa etme peşindeyiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “28. devir kümesi olarak sandıkta itimat tazelemiş olarak kendimiz ve evlatlarımız olarak Türkiye Yüzyılını inşa etme peşindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Yapacak çok işimiz, kazandıracak çok hizmetimiz var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek devrin perspektifini çizdiği açıklamasında şu tabirleri kullandı:

28. periyot kümesi olarak sandıkta itimat tazelemiş olarak kendimiz ve evlatlarımız olarak Türkiye Yüzyılını inşa etme peşindeyiz. Türkiye İçin Çabucak Artık diyerek yeni bir devri başlatıyoruz. Bu periyodun ismi şahlanış devridir. Yapacak çok işimiz, kazandıracak çok hizmetimiz var. Başaracak çok maksadımız var. Yeniden bunu birlikte yapacağız. Bize manşetlerden ömür biçenlere, engellemeye çalışanlara, zafer sarhoşlarına, bölücü ve FETÖ’cü alçaklara, tuzakları ve oyunlarıyla kutlu yürüyüşü durduracaklarını sanan herkese yanıldıklarını göstereceğiz.

AK Parti’de 3 periyot kuralı işletilecek

Parti içerisinde büyük bir merakla beklenen 3 periyot kuralıyla ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan kuralın işletileceğini açıkladı.

3 devir kuralına ait konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamada bulundu:

YSK’nın takvimine nazaran 9 Nisan’da aday listelerimizi teslim edeceğiz. 3 devir kuralı ve başka sebeplerle aday listelerimizde yeni isimler yer alacak.

76 isim kurala takılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının akabinde AK Parti’de üç devir kuralından ötürü büyük bir revizyon olması bekleniyor.

Öyle ki şu anda parti içinde bu kurala takılan 76 isim var.

Bu isimler ortasında eski başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Öznur Çalık, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Mehmet Özhaseki, AK PartiMedya ve Tanıtım Lideri Hamza Dağ, AK Parti seçim işlerinden sorumlu Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve eski bakan Cevdet Yılmaz da yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir