Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye: Sandığın rengi aşikâr epeyce palavraları ortaya çıktı

Gündem May 19, 2023 Yorum Yok

CHP’lilerin depremzedelere nahoş davranışlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sessiz kalmadı.

Dün partililerine söylediklerini, bugün bir kere daha altını çizerek duyurdu.

“Meclis seçiminin Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanması, Cumhurbaşkanı seçiminde de açık orta bir farkın ortaya çıkması; CHP Genel Lideri’nin ve idaresinin istikrarını uygunca bozdu” diyen Cumhurbaşkanı, şöyle devam etti:

“Çıkıp özür dahi dilemediler”

14 Mayıs gecesi, sonuçları bildikleri halde televizyon ekranlarında sahneledikleri ‘kazandık’ tiyatrosunu daima birlikte takip ettik. Sandığın rengi aşikâr epey palavraları ortaya çıktı. Buna karşın, ne bilerek yanlış yönlendirdikleri seçmenlerinden ne de kamuoyundan çıkıp özür dahi dilemediler. Birebir zihniyetin artık de oyunu alamadıkları vatandaşlarımıza yönelik; bırakınız siyaseti, insani kıymetlerle bağdaşmayan ataklarına şahit oluyoruz.

“Yüreği yaralı afetzedelerimiz yaşananlardan çok rahatsız”

Bu çevreler, sarsıntı bölgesine gönderdikleri yardımları kesmekten otellerdeki depremzedeleri kapı dışarı etmeye kadar her türlü vicdansızlığı sergiliyorlar. Toplumsal medyada yürütülen yakışıksız kampanyaları saymıyorum bile… Biliyorum, yakınlarını kaybeden yüreği yaralı afetzedelerimiz yaşananlardan çok rahatsız oluyor. Bu pervasızlıklardan, hangi partiye oy verirse versin 85 milyonun tamamı hüzün duyuyor.

“Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacağız”

Kimse endişelenmesin, bu kötülük furyası karşısında hiçbir vatandaşımız ümitsizliğe kapılmasın. Milletimizin ve insanlığın ortak vicdanını yere düşürmemek, bizim asli vazifemizdir. Devlet-millet dayanışmasıyla inşallah yaralarımızı daima birlikte saracağız. Depremzede kardeşlerimizi sahipsiz bırakmayacak, yanlarında olmayı sürdüreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir