Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya reaksiyon: İttifakları at pazarlığına dönüştürmek pespayeliktir

Gündem Mar 30, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye, 14 Mayıs günü baht seçimlerinden birisini gerçekleştirecek.

Muhalefet başkanlarınca oluşturulan Millet İttifakı’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıkarıldı.

6’lı masada aday belirleme süreci aylarca devam ederken, gelinen son eşikte krizler baş gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onaylamayan ve 3 günlüğüne masadan ayrılan Âlâ Parti Önderi Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifinde bulundu.

7’li Cumhurbaşkanı yardımcılığı

Bu teklifin akabinde başka parti önderlerinin küsmemesi için masadaki tüm genel liderlerin, seçimi kazanmaları durumunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması kesinleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan reaksiyonunu lisana getirdi

AK Parti Küme Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6’lı masanın Cumhurbaşkanlığı yardımcısı ve bol keseden bakanlık dağıtma kararına yönelik açıklamalarda bulundu.

Muhalefete ihtar: Milletimizin inancını sarsmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefeti tutamayacağı kelamlar vermemesi gerektiği konusunda uyararak, “Muhalefetten, palavra dozunu artırarak milletimizin siyaset kurumuna olan itimadını sarsmamasını istiyoruz.” dedi.

“İttifakları at pazarlığına dönüştürmek pespayeliktir”

İktidar uğruna yapılan kirli pazarlılıklara da reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan reaksiyonunda şu vurgularda bulundu:

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, yardımcılıklarının, milletvekillerinin, bakanlıklarının, ‘Ne vereyim abime’, ‘seç beğen al mantığı’ ile dağıtıldığı bir işporta tezgahına döndürülmesinden rahatsızız. Seçimlerde ittifak haktır lakin devletin idare kademelerini ayağa düşürmek, at pazarlığına çevirmek pespayeliktir.

“Terör örgütlerini koltuklarının altına alan siyaset anlayışını reddediyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şu tabirleri kullandı:

Siyasi cambazlıklarla terör örgütlerinin yasallaştırılmaya çalıştırılmasını kabul etmiyoruz. PKK ile FETÖ ile karanlık mahfillerle yürünen yolun hayra çıkması mümkün değildir.

‘Sana kelam baharlar gelecek’ diyenler bu zihniyetle lakin Kandil’e Pensilvanya’ya ülkemize nefretle bakan kimi başkentlere bahar getirir

Ayrıntılar geliyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir