Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yol yenmez lakin yollar sayesinde üretim olur

Gündem Nis 30, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Türkiye 14 Mayıs’ta sandığa giderken tarihi anlar yaşamaya devam ediyor.

Millet İttifakı’ndaki parti başkanları mitinglerini sürdürürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise daha ağır bir gündemi bulunuyor.

Bir yandan halk buluşmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte hizmete alınan dev projelerin açılışları yapılıyor.

Yerli ve ulusal projeler, görenlerin adeta göğsünü kabartıyor.

Otomobil, savunma sanayi, teknoloji, ulaşım ve iktisat alanlarında yenilikler devam ediyor.

Erdoğan’dan ‘Köprü mü yiyeceğiz’ diyenlere yanıt

Bugün ise Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün açılışı yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, merasime görüntü konferans yoluyla katıldı.

Bir mühlet sonra da toplumsal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

Köprünün açılışının akabinde birilerinin, “Köprü mü yiyeceğiz, yol mu yiyeceğiz?” diyerek kelam konusu yapıtları kötülemeye, değersizleştirmeye çalışacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ulaştırma yatırımları bir ülkenin ekonomik refahının en değerli göstergesidir”

Peki bu yollar, köprüler, havalimanları, demir yolları. Bu yatırımlar ne işe yarıyor? Ulaştırma yatırımları bir ülkenin ekonomik refahının en değerli göstergesidir. Üretimin, turizmin, ticaretin ve sonuçta da istihdamın lokomotifidir. Yol yenmez lakin yollar sayesinde üretim olur, üretici mahsulünü satar, turist seyahat eder, endüstrici ihracat yapar. Köprü yenmez lakin köprüler sayesinde yatırım gelir, sanayi gelişir, iktisat büyür, istihdam oluşur. Tünel yenmez lakin tüneller sayesinde 85 milyon hem birbirine kavuşur hem de insanımız meskenine helal rızık götürür. Havalimanları tek başına karın doyurmaz lakin havalimanları sayesinde kentlerimiz dünyaya bağlanır, ticaretin hacmi artar, ülke bir ulaşım merkezine dönüşür. Tek başına süratli trenle cebimize para girmez, lakin demir yolları sayesinde çevreci, konforlu ve inançlı ulaşım sağlanır, mal ve hizmetlerin dolanımı kolaylaşır.

“Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü büyük vizyonun bir parçasıdır”

Bu eserler sayesinde yollarımız kan gölüne dönmez, vatandaşımız inançlı bir halde sevdiklerine kavuşur. Ulaşımda yaptığımız her yatırım, hayata geçirdiğimiz her eser, getirdiğimiz her hizmet, birebir vakitte ülkemizin güvenliği, refahı, geleceği için konmuş bir tuğladır. Bugün hizmete aldığımız Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de işte bu büyük vizyonun bir modülüdür. Bugün Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı haline getirme hayalini konuşabiliyorsak, 21 yıldır ülkemize kazandırdığımız bu güçlü altyapı sayesindedir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir