Cumhurbaşkanı Erdoğan Rami Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu

Gündem May 22, 2023 Yorum Yok

Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gitti…

Milyonlarca seçmen sandıkta oyunu kullandıktan sonra gözler çıkan sonuçlara çevrildi.

Yapılan sayımın akabinde 28.Dönem Milletvekili tercihleri muhakkak olurken Cumhurbaşkanlığı seçimi ise ikinci cinse kaldı.

Cumhurbaşkanlığı’nda seçim süreci devam ederken TBMM’de 30 yaşının altındaki 5 milletvekili misyon yapmaya hak kazandı.

AK Parti ise 5 vekilin 4’üne sahip olarak seçimlere damga vurdu.

Gençlere olan itimadını her seferinde lisana getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rami Kütüphanesi’nde gençlerle bir ortaya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan buluşmada yaptığı konuşmada kıymetli iletiler verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu formda:

Rabbime bana sizler üzere genç, dinamik, yürekli gözleri ışıl ışıl vatan millet kokan yol arkadaşları lütfettiği için ayrıyeten hamdediyorum. Bugüne kadar daima sizlerin yoldaşlığında geldik. Sizlerden hayallerinize sıkı sıkıya sarılmanızı bilhassa istiyorum. Kimsenin sizinle amaçlarınız ortasına girmesine sizi ideallerinizden koparmasına müsaade etmeyin. Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan ümitsizlik dalgalarına asla prim vermeyin. Bilhassa geçmişinde ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmamış şahısların sizleri kendi tabansız karanlıklarına çekme uğraşlarına karşı uyanık olun.

Biz siyasi hayatımızın tamamında gençlerimize inandık. Sizlerin yolunu açmanın çabası içinde olduk. Seçilme yaşı 30’du evvel 25’e daha sonra 18’e biz indirdik. Niçin bunlar yapmadı? Zira bunlar gençlerine güvenmiyordu. ‘Parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacaksınız’ dediler.

Seçimlerin sonuçlarına nazaran 28. Devirde Meclis’e giren en genç 58 milletvekilinin 4’ünün partimizden olması bunun ispatıdır. Meclis’te 30 yaş altı en çok milletvekili bulunan, küme yaş ortalaması en düşük olan parti de tekrar biziz. CHP, gençleri seçilemeyecek yer ve sıralarda aday gösterdi.

İlk sefer oy kullanan 5 milyonu aşkın genci yok sayan zat, gitti toplam oyları yüzde 1’i bulmayan partilere 40’a yakın vekil ikram etti.

Ayrıntılar geliyor…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir