Cumhurbaşkanı Erdoğan: 42 bin 500 sıhhat çalışanı alıyoruz

Gündem Nis 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Koronavirüs salgınıyla gayrette en ön safta yer alan sıhhat çalışanları, bu kere 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılardan etkilenenler için seferber oldu.

Depremlerin yaşandığı 6 Şubat’tan itibaren ülkenin dört bir yanından bölgeye giden farklı branşlardan hekimler, hemşireler, acil tıp teknikerleri ve ebeler, 11 vilayette yüzlerce yaralı ve hastanın yaşama tutunmasını sağladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlıkçılarla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıhhat çalışanları ile iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına, “Sizlerin şahsında, tüm sıhhat çalışanlarına ülkemize ve milletimize sundukları hizmetler için teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında sıhhat topluluğuna değerli muştular verdi.

Deprem bölgesine 9 bin 59 sıhhat personeli

“Yeni iştiraklerle sıhhat ordumuzu daha da güçlendiriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye genelinde 42 bin 500 sıhhat işçisi alıyoruz. Bunlardan 2 bin 832 daima çalışanla, 9 bin 59 kontratlı sıhhat işçisinin atamasını zelzele bölgesindeki vilayetlere yapacağız.” dedi.

Kocaeli’ye yeni kent hastanesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıhhat yatırımlarının devam edeceğini belirterek, Kocaeli’de yeni kent hastanesinin açılacağı muştusunu verdi.

“Saldırılara karşın bu devasa sıhhat yatırımlarını ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz”

“Şehir Hastanelerimizin yararını zelzele sürecinde bir sefer daha gördük” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

Yaralılarımıza bilhassa hali hazırda 122 bin 316 sıhhat işçimiz depremzedelerimize hizmet veriyor. Kent Hastanelerimizin yararını sarsıntı sürecinde bir sefer daha gördük. Salgın günlerinde büyük bir muhtaçlığı karşılayan kent hastanelerimiz sarsıntıda yaralanan kardeşlerimizin tedavisinde de çok kritik rol oynadılar. Toplamda 30 bin 197 yataklı 21 kent hastanemiz şuan vatandaşlarımıza en üst standartta sıhhat hizmeti veriyor. Bölgede 124 kamu hastanemizin 13’ü ağır hasarlıdır bunlardan biri de büsbütün yıkılmıştır. Sağlam hastanelerimizde hizmete devam ederken 22’si hala etkin olan 34 sahra hastanesi kurduk. Artık de inşallah Kocaeli’de yeni bir kent hastanemizi açıyoruz. Kimi çevrelerin mesnetsiz ataklarına karşın bu devasa sıhhat yatırımlarını ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Salgında nasıl rekor müddetlerde hastanelerimizi devreye aldıysak artık de kelam verdiğimiz tüm projeleri tam vaktinde bitirip hizmete açacağız.

“Tüm sıhhat çalışanlarına sundukları hizmetler için teşekkür ediyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları şu biçimde:

Bu sofralar, 85 milyonun birlikve beraberliğinin göstergesidir.

Sizlerin şahsında, tüm sıhhat çalışanlarına ülkemize ve milletimize sundukları hizmetler için teşekkür ediyorum. Milyonlarca insanın hayatına mal olan koronavirüs salgınında biz de olumsuz etkilendik. Salgın devrinde hiçbir vatandaşımızı çaresiz bırakmadık. Ekonomik bakımından bizden çok daha güçlü ülkelerde gözlenen vahim durum ülkemizde yaşanmadı. En büyük sıhhat kriz denen bu salgını takdire şayan bir tertiple atlattık.

“Depremde hayatını kaybetmiş 505 sıhhat çalışanımız bulunuyor”

Hemen yanı başımızda akan kanın durması için Ukrayna ve Rusya ortasında çalışmalarımızı südürüyoruz. Tam önümüzü görmeye başlamışken 6 Şubat’ta tarihimizin en kara gününü yaşadık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tıpkı yüzyılın sıhhat krizinde olduğu üzere asrın felaketiyle gayrette de son derece başarılı bir imtihan vermektedir. Ortamızda o günü yaşamış sıhhat çalışanlarımız var. Zelzelede hayatını kaybetmiş 505 sıhhat çalışanımız bulunuyor.

Halen 7 bin 731, 1008 kardeşimiz de ağır bakımda tedavi görüyor. Kendilerine acil şifalar diliyorum. Sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, yaralılarımızla nasıl yakından ilgilendiğinizi biliyorum.

“Deprem konutlarının umutları nasıl yeşerttiğini görüyoruz”

Felaketin yaralarının en kısa müddette sarılması için gereken her türlü çabayı sergileyeceğiz. Seçim sürecinin çalışmalarımızı sekteye uğratmasına katiyetle müsaade etmeyeceğiz.

Yapımına başladığımız sarsıntı konutlarının umutları nasıl yeşerttiğini görüyoruz. Aziz milletimizin sandıkta en hakikat kararı vereceğini biliyorum. Sizlerin nezdinde tüm sıhhat çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir