Cumhurbaşkanı Erdoğan: 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacağız

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

Türkiye tarihinin en kıymetli seçimleri için karar verildi.

Hummalı çalışmaların akabinde milyonlarca seçmenin sandığa gittiği Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Periyot Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde adayların oy oranında seçilme yeterliliğine ulaşılmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,51 oy alırken, en yakın rakibi CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,88 oya ulaştı.

Bunun üzerine Yüksek Seçim Heyeti’nden gelen açıklamaya nazaran, seçimin 2. tipe kaldığı belirtildi.

“14 Mayıs seçimlerinin kazananı Türk Milleti olmuştur”

Konuya ait Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan toplumsal medya paylaşımı geldi.

Yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“Tarihimizin en yüksek iştirakli seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimleri, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle demokrasimize yakışır bir şölen havası içinde gerçekleşmiştir.

Milletimiz; Kandil’den, Pensilvanya’dan, toplumsal medya mecralarından ve yabancı mecmua kapakları üzerinden yapılan siyaset mühendisliklerine karşın özgür iradesine sahip çıkmıştır.

Sonuçtan bağımsız olarak 14 Mayıs seçimlerinin kazananı Türk demokrasisi ve 85 milyon ferdiyle Türk Milleti olmuştur.

“Yarım puandan daha az bir farkla ikinci tipe kalmıştır”

Milletimiz 27 milyondan fazla oyla, yüzde 49,51 oy oranıyla şahsımıza bir sefer daha büyük bir teveccüh göstermiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek bize ve İttifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etmiştir.

14 Mayıs’ta sandığa giderek, özgür iradelerini yansıtan tüm vatandaşlarıma, yurt dışıyla birlikte 56 milyon insanımızın her birine demokrasiye hayat veren katkıları ve hürmet bedel oyları için teşekkür ediyorum.

Türkiye, dün gösterdiği olgunlukla, dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu göstermiştir.

Yüksek Seçim Şurası tarafından yapılan açıklamalara nazaran en yakın rakibimizle aramızdaki 2 buçuk milyon oy farkına karşın Cumhurbaşkanı seçimi, yarım puandan daha az bir farkla ikinci tipe kalmıştır.

“28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacağız”

Hayatı boyunca milletin iradesi dışında hiçbir güç tanımamış, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir siyasetçi olarak, sandıkta tecelli eden bu iradeye hürmet duyuyoruz.

28 Mayıs’a kadar durmadan, dinlenmeden ve aşkla koşturarak aziz milletimize olan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak, inşallah tarihi bir muvaffakiyete imza atacağız.

Durmak yok, yola devam diyerek Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmaya başladık.

Hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm vatandaşlarımın oyuna talip olduğumuzu söz etmek istiyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir