Cumhurbaşkanı Erdoğan: 27 milyonun üzerindeki rekor oy, ikinci çeşit için garantimiz

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye, tarihi bir seçimi geride bıraktı, artık ikinci çeşidi bekliyor…

Milletin kararıyla Cumhur İttifakı’nın önde bitirdiği seçim sonrası iktidar kolları tekrar sıvadı…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla teşkilatlar harekete geçti, planlamalar yapıldı.

Bugün Kayseri’de Mahallî İdareler İstişare ve Kıymetlendirme Bölge Toplantısı vardı.

Kayseri, Konya, Adana, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sivas ve Yozgat’tan gelen 150 belediye lideri ve 9 vilayet genel meclisi liderinin iştirakiyle düzenlenen toplantıda AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki de hazır bulundu.

“27 milyonun üzerindeki rekor oy, ikinci çeşit için en büyük güvencemiz”

Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlandı, 14 Mayıs seçimlerinde gösterilen çaba ve fedakarlık için teşekkür etti.

Cumhur İttifakı’nın meclis çoğunluğunu almasının ehemmiyetini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

İşin bu tarafını muvaffakiyetle tamamladık. Artık önümüzde ikinci tipe kalan Cumhurbaşkanı Seçimi’ni tamamlamak var. Milletimizin 14 Mayıs’ta bize gösterdiği teveccüh ve sandıkta verdiği 27 milyonun üzerindeki rekor oy, ikinci çeşit için en büyük teminatımızdır. Fakat bunun için evvel bu oyun firesiz bir halde 28 Mayıs’ta sandığa taşınmasını sağlamamız gerekiyor. Bunun için ne gerekiyorsa yapmamız kuraldır. Muhalefet tarafının çırpınışları ortadaki farkı kapatmaya yetmeyecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimatlar

“En küçük bir eksiye, gediğe, rehavete yer vermeyin”

Diğer adaylara oy verenlerden de mümkün olan en yüksek dayanağı almak için gece gündüz çalışmaları gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

Ama hepsinin ön kuralı kendi oyumuza sahip çıkmaktır. Bunun için teşkilatlarımız ve belediye liderlerimiz seçim sonuçları açıklanana kadar fasılasız bir biçimde çalışmalı, en küçük bir eksiye, gediğe, rehavete yer vermemelidir. Mehmet Özhaseki kardeşim bu çerçevede sizlere bir yol haritası çizmiştir. İnşallah ikinci tipi hem oy hem oran olarak tarihi bir sonuçla tamamlayıp, ülkemize 5 yıl daha hizmet etme erdemine nail olacağız. Bunun için milletimizin gönlünü de sandık başlarını da sandık sonrası süreçleri de asla boş bırakmayacağız. Ben sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum. Daha çok uğraş göstereceğiz, daha çok çalışacağız. 29 Mayıs’a inşallah 28 Mayıs zaferiyle girmeliyiz. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir