Cübbeli Ahmet Hoca ile Fatih Erbakan’dan 14 Mayıs iletisi: ‘Saadet Partisi Ulusal Görüş’e ihanet etmiştir’

Gündem May 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Dr. Fatih Erbakan, Cübbeli Ahmet Hoca’yı meskeninde ziyaret etti.

Sıcak bir havada geçen görüşme sonrası Cübbeli Ahmet Hoca Genel Lider Fatih Erbakan’ı YouTube kanalında konuk etti.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmud Ünlü, Ulusal Görüş’ün banisi merhum başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı da siyasi hayatında uzun yıllar boyunca desteklediklerini tabir etti.

“Saadet Partisi adil tertibin de Ulusal Görüş’ün içini de boşalttı”

Ünlü, şöyle konuştu:

Hedeflenen sorun Hakkın hakimiyetidir. Ehli Sünnet’in izzetidir, vatanımızın milletimizin korumasıdır. Bu niyetle bir oturum açtık size. Tekrar Refah Partisi Genel Lideri değerli kardeşimiz Fatih Erbakan Beyefendi hanemizi şereflendirdi. Bu ziyaret seçim için anlaşılamaz zira daha önce de 2 defa ziyaret etmişti. Ülkemizin hali ortada, gençlerimizin hali ortada. Fatih Beyefendi önümüzdeki periyotlarda vatanımıza çok güzel hizmetler yapacak inşallah. Bir Ulusal Görüş ve adil nizam mefkûresi var. Maalesef tabi Saadet Partisi bunu mahvetti. Adil sistemin de içini boşalttı, Ulusal Görüş’ün içini de boşalttı. Ben onlara milsiz görüş diyorum. Neyse ki Fatih Beyefendi bu hizmetin başına geçti. Babasının yolunda gidiyor. Görüyorsunuz artık Saadet’in birleştiği kişileri…

“Yapılan vaatlerde vatana hıyanet hatası var”

Ana lisanda eğitiminden, özerkliğinden vs. her türlü vatanımıza milletimize devletimizin bütünlüğüne ziyan verecek şeyler konuşuluyor. Mitinglerde vaatlerde bulunuluyor; FETÖ’nün, KHK’lıların geri döndürüleceğinden, yok PKK ile yumuşak geçinmek lazımlığından, İHA’ya SİHA’ya ne gerek varlığından, daha neler neler! Yapılan vaatlere baktığınızda bunlarda vatana hıyanet kabahati var. Bu türlü bir ortamda Saadet Partisi, Ulusal Görüş’e de adil sistem fikrine de hıyanet etmiştir. Erbakan hocamızın da maneviyatını muzdarip etmiştir. Fatih Bey’in Ehli Sünnet hassasiyeti, LGBT sapkınlığına karşı çıkması vb. hassasiyetlerinden ötürü kendisine teşekkür ediyoruz. Tebrik ediyoruz. Bu yolda muvaffakiyetler diliyoruz. Allah-ü Teala dinimize vatanımıza hizmet noktasında kendisini, Cumhur İttifakı’nı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı muvaffak eylesin, koruma eylesin ve kazanmalarını nasip eylesin.

“Siyaseti ibadet için yapıyoruz”

Yola çıkarken Erbakan Hoca’nın çizgisinde siyaset yapacaklarını deklare ettiklerini hatırlatarak kelamlarına başlayan Erbakan ise, “Milli Görüş demek ‘Hakkı üstün tutmak’ demektir, ‘Hakkın hakimiyeti için batıla karşı gayret etmek’ demektir. Hasebiyle Ulusal Görüş’ün modası kıyamete kadar geçmeyecek demektir. Merhum Erbakan hocamız siyaseti ibadet olarak yaptığını söylüyordu. Allah bizi de layık etsin.” sözlerini kullandı.

“Kilit parti haline geldik”

Milli Görüş’ün en kıymetli sancağının ahlak ve maneviyat olduğunu söyleyen Erbakan, şöyle devam etti:

Milli ve manevi bedellere bağlı bir toplum ve bir jenerasyonun yetişmesi en kıymetli umdemiz. Biz de Tekrar Refah Partisi olarak en umdelerimizden biri bu olarak yola çıktık. İdarede adalet ve paylaşımda adaletin tesis edilmesi, adil ve faizsiz bir ekonomik sistemin hakim kılınması, dış siyasette Türkiye’nin öncülüğünde İslam Birliğinin tesis edilmesi için uğraş harcanması, bütün dünyada adil bir nizamın kurulması için çaba edilmesi en değerli prensiplerimizden. Bu türlü bir çizgide çalışmalarımızı sürdürürken seçimler öncesinde kritik bir noktadayız ve burada Yine Refah Partimizin hali ve kararı seçimleri etkileyecek noktadaydı. Teşkilatlarımız, üye sayımız ve milletimizin teveccühü ve takviyesi ile kilit parti haline geldik. Ulusal Görüş olarak da seçimler öncesi ülkemizi 7’li masanın iktidarına vesile olmasına kaçınmak ismine Cumhur İttifakı’na katılma kararı aldık.

“PKK yöneticileri hem Kılıçdaroğlu’na hem de Millet İttifakı’na dayanak veriyor”

‘7’li masanın LGBT ile ilgili tavırları, inancımızla ve temel değerlerimizle, tarihimizle bağdaşmayan amaçları, telaffuzları ve milletimizde Türkiye’nin 28 Şubat’ın karanlık günlerin dönmesi, inanç özgürlüğünde kazanımların kaybedilmesi telaşının Cumhur İttifakı’na girmemizde değerli bir rol oynadı’ diyen Erbakan, şunları kaydetti:

Bu yapıya PKK, FETÖ, LGBT lobileri takviye oluyorsa bunlardan ülkemize, milletimize yarar gelmesi düşünülemez. Açıktan PKK yöneticileri hem Sayın Kılıçdaroğlu’na hem de Millet İttifakı’na dayanak veriyor, iktidar olmaları gerektiğini açık açık söz ediyorlar. Özerklik, Eyalet sistemi yerinden idare ismi altında Allah vermesin Doğu’nun Güneydoğu’nun Türkiye’den kopartılması hedefleniyor. Bu Kürt kardeşlerimizin de yararı olan bir şey değil. Buradaki niyet Büyük İsrail Projesi’nin ekmeğine yağ sürmek. 7’li masa açıkça bunu tabir ediyor. HDP’nin 11 unsurluk tavır evrakını kabul etti diyorlar. Cumhur İttifakı’nda yer alarak bu felaketlerin önlenmesi için bir duruş sergiledik.

Destek çağrısı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Tekrar Refah Partisi’ne dayanak daveti yapan Erbakan, Ulusal Görüş’ün 21 yıl sonra Meclis’te olmasının çok daha güzel hizmetlere vesile olacağını söyledi.

Ailenin korunmasının kendileri için bir beka problemi olduğunun altını çizen Erbakan, ailenin korunması ve İlahiyat fakültelerindeki Ehli Sünnete muhalif sapkın akımların engellenmesi için Meclis’te çalışma yapacaklarını belirtti.

Erbakan, 14 Mayıs’ta milletin teveccühü ile girecekleri Meclis’te, kuracakları güçlü bir kümeyle da adaletin her alanda tesis edilmesi için çalışacaklarını kaydetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir