Christoph Daum: Fenerbahçe şampiyon olacak

Spor Haberleri May 03, 2023 Yorum Yok

Fenerbahçe’nin eski teknik yöneticisi Christoph Daum, Can Bartu Tesisleri’ni ziyaret etti.

Can Bartu Tesisleri’nde İdare Şurası Üyesi Selahattin Baki tarafından karşılanan Daum, teknik yönetici Jorge Jesus, teknik ve idari takım, futbolcular ve çalışanlarla bir ortaya geldi. Tesisi gezen Alman teknik adam, kulüp televizyonuna da açıklamalarda bulundu.

Geçmiş devirde kanser tedavisi de gören 69 yaşındaki teknik adam 2003-2006 ve 2009-2010 dönemlerinde Fenerbahçe’nin teknik yöneticiliğini yaptı ve 2 Harika Lig (2003-2004 ve 2004-2005), 1 de Türkiye Kupası (2009) olmak üzere toplamda 3 kupa kazanmıştı.

“Fenerbahçe benim hayatımın bir parçası”

Daum açıklamalarına şöyle başladı:

“Fenerbahçe benim hayatımın bir modülü. Tıpkı vakitte burası benim ikinci konutum. Burada çok hoş, çok olağanüstü anılarım oldu. Sürekli kendimi aile üyesi üzere hissettim. Hem idareyle hem de burada çalışanlarla, buradaki herkesle büyük bir aileydi. Herkesin fikrini toplayıp tek bir vücutla hareket ediyorduk. Bu çok kıymetli, zira bunu futbolda daima bulamıyorsunuz.”

“Güzel beşerlerle karşılaşmak her vakit büyük bir onur”

Alman teknik adam cümlelerine şu formda devam etti:

“Benim için buradaki hoş beşerlerle karşılaşmak her vakit büyük bir onur. Buradaki efsane oyuncuları görüyorum ve Türkiye’deki bu beşerlerle karşılaşmak çok hoş. Taraftarlar için de çok kıymetli. Memleketler arası arenada bilinen oyuncular var burada. Onları görmek, tanımak benim için harikulade. Bunlardan bir tanesi de benim için Aurelio.”

“Fenerbahçe şampiyon olacak”

Christoph Daum, Fenerbahçe’nin şampiyon olacağını söyledi:

“Bu kulüp, taraftara ilişkin bir kulüp. Ne rastgele bir şirkete ne rastgele bir oyuncuya ne rastgele bir lidere. Bu kulübün efsane liderlerinden Aziz Yıldırım ile çalışmıştım. Artık Ali Koç başkanlık yapıyor. Ali Koç’un başkanlığından ötürü da bu kulüp kendini şanslı ve memnun hissetmeli. Taraftarlar Fenerbahçe sevgisini kalpten hissediyorlar. Bu hissiyatı berbat vakitlerde da ortaya koyuyorlar. Taraftarlar ekiplerinin her daim yanında oluyorlar ve bana nazaran de şampiyonluğu hak ediyorlar. En kısa müddette umuyorum bu yıl gerçekleşecek, Fenerbahçe şampiyon olacak. Burada çalışırken de sonrasında da gördüm. Taraftarlar her vakit grubuna yardım ediyor. Onlara çok teşekkür ediyorum, tüm taraftarlarımıza şükran borçluyum.”

“Galatasaray’da sorunlar kelam konusu”

Daum, Galatasaray’ın sorunlar yaşadığını belirtti:

“Fenerbahçe’nin şampiyon olma ihtimali ziyadesiyle yüksek. Pazar günü Beşiktaş-Galatasaray derbisini izledim. Galatasaray’ın çaba ettiğini görüyorum ve onların aşması gereken uğraş ettikleri sorunlar kelam konusu.”

“Fenerbahçe’nin geriden gelmesi küçük bir avantaj olabilir”

Fenerbahçe için geriden gelmenin avantajlı olabileceğini söyleyen Daum, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Beşiktaş’ın daha güçlü bir oyun ortaya koyduğunu gördüm. Fenerbahçe’nin geriden gelmesi küçük bir avantaj olabilir. Son maçlar şampiyonluk uğraşlarında çok büyük değer arz eder. Durum değişebilir, umuyorum ki Fenerbahçe bu yıl şampiyonluğu kazanır. Şunu da söylemeliyim. Şu an şampiyonluk Fenerbahçe’nin elinde değil. Galatasaray’ın puan kaybetmesi gerekiyor.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir