CHP’de KHK’lıların misyonlarına iadesi konusunda vaatler bitmiyor

Siyaset Haberleri Nis 01, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye’de 14 Mayıs seçimlerine haftalar kaldı.

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan.

Millet İttifakı da tüm tartışmaların akabinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi için karar aldı.

Geçtiğimiz günlerde soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın özgür kalmasını istiyorsanız bana oy vereceksiniz demiştiniz” kelamlarına, “Evet, bana oy vereceksiniz” halinde karşılık vermiş, ayrıyeten daha evvel de vadettiği üzere Seyahat Parkı ve KHK tutuklularını da hür bırakacağını belirtmişti.

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı da tıpkı şeyleri söyledi

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Recep Cengiz de CHP önderinin vaadini tekrarladı.

Cengiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tertibinde yaptığı konuşmada, “KHK ile uzaklaştırılan yargıçları, savcıları, askerleri, bürokratları misyonlarına çağıracağız” sözlerini kullandı.

KHK gerçeği

Kamuoyunda sık sık yer alan KHK’lılar bugün mağdur kesim olarak gösteriliyor.

Oysa gerçek farklı.

KHK’lılar olarak isimlendirilen kümesi 15 Temmuz’daki Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kanlı darbe teşebbüsünden sonra devletin içine yuvalanan terör örgütü üyeleri oluşturuyor.

Bilindiği üzere kanlı darbe teşebbüsünün akabinde FETÖ ve PKK üzere terör örgütleriyle bağlantısı bulunan isimler Kanun Kararında Kararnameler (KHK) ile vazifeden uzaklaştırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında birleşerek Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak aday olarak belirleyen muhalefet partileri KHK ile misyondan uzaklaştırılan terörle bağlı şahısları yine devlet kurumlarına yerleştirmeyi vadediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir