Beyoğlu Belediye Lideri’nin bulunduğu AK Parti otobüsü terör örgütü yandaşlarının amacı oldu

Gündem May 19, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs’ta sandık başına giden Türkiye kararını verdi.

Rekor bir iştirakin yaşandığı seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.50 ile sandıktan yeniden birinci çıkarken öteki cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44.89 olarak kayıtlara geçti.

İkinci cinse kalan seçimlerde Erdoğan ile Kılıçdaroğlu ortasındaki fark muhalif kesiti öfkelendirdi.

AK Parti otobüsünün önü kesildi

İstanbul Şişli Okmeydanı’nda seçim çalışması yapan AK Partili Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız’ın da içinde bulunduğu otobüsün önü halk konutunun olduğu bölgede bir küme tarafından kesildi.

Terör örgütünü simgeleyen işaretlerde yapan küme, Beyoğlu Belediye Lideri ve AK Parti seçim otobüsünde bulunanlara akın teşebbüsünde bulundu.

Elinde Türk Bayrağı olan bayanları da darp etmeye çalışan bireyler yaşlı bir bayana da küfürler yağdırdı.

“Yapmacık kalplerinize en hoş karşılığı milletimiz verdi”

Seçim sonrası mahalle mahalle teşekkür için dolaşırken atağa uğradıklarını belirten Haydar Ali Yıldız, toplumsal medya hesabından şu iletisi yayınladı:

Bugün Okmeydanı’nda maalesef tatsız bir olay yaşadık. ‘Bayrağı elden bırakma’ türküsüyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşekkürlerini mahalle mahalle yaptığımız sevgi yürüyüşümüzde komşularımıza iletiyoruz. Seçim kampanyası müddetince tam bir demokrasi şöleni yaşadığımız Beyoğlu’muzda bugün marjinal kümeler terör örgütünün zafer işaretini yaparak bize fiili taarruzda bulunmaya çalıştılar. Daha fazlası, elinde Türk bayrağı olan bayanlarımıza saldırdılar, yaşlı bir teyzemize ağza alınmayacak küfürler savurdular.

Muhalif seçmeni elleriyle yaptıkları yapmacık kalplerle kandıran, sevgi kazanacak diyerek algı yapan fakat seçim gecesi tüm ülkenin önünde tiyatro oynayarak gerçeği saklayan iki büyükşehir lideri; bu sevgisizlik, bu hazımsızlık, bu tansiyon sizin yapıtınız.

Sizin samimiyetsiz sevginize, yapmacık kalplerinize en hoş karşılığı milletimiz verdi. Vatanını, bayrağını, devletini sakladığı tertemiz yüreklerini Recep Tayyip Erdoğan’a bir defa daha yuva yaptı, yurt yaptı.

28 Mayıs’ta bayrak kazanacak, vatan kazanacak, milletimiz kazanacak.

Saldırganlar hakkında hukuksal süreç başlatıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir