Beşiktaş’tan açıklama: Hakemler, rakiplerimiz lehine sık penaltı veriyor

Spor Haberleri May 12, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ bu dönem ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe lehine çok sayıda penaltı verildiğini tabir etti.

Fenerbahçe’nin 17, Galatasaray’ın 11, Beşiktaş’ın 7 penaltı kazanmasının yanı sıra Merkez Hakem Şurası ile ilgili tartışmaları kıymetlendiren siyah-beyazlı yönetici şunları söyledi:

“Bu dönem iki rakibimizin kazandığı toplam penaltı sayısı dünya liglerinde birinci 5 sırada. Son Antalyaspor maçında net penaltımız verilmedi ve iki kırmızı kartı da atladılar. Gözlemcilere yüksek puan baskısı yapıldığı da konuşuluyor. Bu durum zati hakemlerle ilgili algoritmayı direkt etkiliyor. Liderimiz geçtiğimiz hafta tarihi bir basın toplantısı yaptı. Her zamanki üzere haklılığımız sonradan anlaşılıyor. Liderimizin vurguladığı üzere TFF’de toptan değişim kaide.”

“MHK, hakemleri uyarsın”

“Tüm dünyada yıldız futbolcular korunuyor lakin ben Gedson Fernandes’e yapılan ve ardı gelmeyen fauller nedeniyle her maçı gerilerek izliyorum. İşin ilginci hakemler düdüğü çalıyor lakin kart göstermiyorlar nedense. Buradan MHK’ya davette bulunuyorum, hakemleri uyarsınlar.”

“Hedefimiz 80 puan”

Şampiyonluk yarışının içinde olduklarını aktaran Asbaşkan Emre Kocadağ dönemi 80 puanla kapatmayı hedeflediklerini söyledi. Üstün Lig’in ikinci yarısında Fenerbahçe’nin akabinde Galatasaray’ı mağlup ettiklerini hatırlatan siyah-beyazlı yönetici, “Biz kendi maçlarımıza odaklandık. Maksadımız 80 puan, sonrasında neler olacağını daima birlikte göreceğiz.” dedi.

“Camiamız birlik oldu”

“Takımımız uygun, birbirlerine takviye olan bir arkadaş kümesi oluştu. Şenol hocamız yalnızca grubumuza değil, lige de dokundu. Lige hoş futbol ve heyecan geldi. Topluluğumuz birlik oldu.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir