Beşiktaş, Büyükçekmece Basketbol’u yenerek ligde kaldı

Spor Haberleri May 22, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Türkiye Basketbol Ligi’nde olağan dönemin son haftasında Igor Milicic’in grubu Beşiktaş ile Özhan Çıvgın’ın idaresindeki Büyükçekmece siyah-beyazlı kadronun mesken sahipliğinde Akatlar Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Ligde kalma çabasını direkt olarak ilgilendiren maçta Beşiktaş, meskeninde Büyükçekmece’yi 107-69 yendi ve 10 galibiyete ulaşan siyah-beyazlılar ligde kalmayı başardı.

Büyükçekmece Basketbol ise dönemi 13 galibiyet ve 17 yenilgi ile tamamladı.

Beşiktaş farkı erken açtı

Dolu tribünler önünde oynanan gayrete, taraftar dayanağıyla âlâ başlayan Beşiktaş, hem atakta hem de savunmada rakibine üstünlük kurarak birinci 5 dakikalık kısmı 16-4 önde tamamladı. Çeyreğin kalan kısmında konuk grup atakta Deshawn’ın sayılarıyla farkı kapatmak istese de maçın birinci kısmı 26-15 Beşiktaş üstünlüğüyle sona erdi.

Mücadelenin ikinci çeyreği karşılıklı basketlerle geçilirken Beşiktaş’ta Freeman ve Cartwright, Onvo Büyükçekmece Basketbol’da da Crawford ve Weber kadroları ismine tesirli olan isimlerdi. Bu dönemin son kısmında pota altında daha tesirli olan Beşiktaş, devreyi de 51-32 önde tamamladı.

Siyah-beyazlılar, ligde kaldı

Devrenin akabinde Beşiktaş, pota altındaki tesirli oyununa devam ederken, Onvo Büyükçekmece Basketbol da Terrell’ın sayılarıyla rakibini yakalamaya çalıştı. Lakin mesken sahibi takımda Sokolowski’nin isabetli dış atışları ve McCormack’ın pota altındaki tesirli oyunu, farkın açılmasını sağladı. Cartwright ve Jordan Usher’ın kaptığı toplarla rakip potaya süratli giden Beşiktaş, son çeyreğe 28 sayı fark önde girdi: 78-50.

Karşılaşmanın son kısmında de rakip pota altında tesirli olan Beşiktaş, ligin son maçından 107-69 galip ayrılarak ligde kalmayı başardı.

Gaziantep küme düştü

Bu sonucun akabinde Konyaspor’un akabinde ligden düşen başka grup Gaziantep Basketbol oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir