Bayram öncesi ikinci elde fiyatlar yükseldi

Genel Nis 02, 2023 Yorum Yok

Indicata’nın ikinci el online pazar raporundan derlenen datalara nazaran, Şubat 2023’te Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar yükseldi.

Türkiye ikinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında satışlar, martta 2022’nin birebir periyoduna nazaran yüzde 10 artış gösterdi ve 126 bin 43 adet oldu.

Son günlerde ise ikinci el araba piyasasında bahar hareketliliği başladı. Ramazan ayıyla birlikte artan hareketliliğin piyasalara olumlu yansıması bekleniyor.

Fiyatlar yükseldi

Vatandaşlar bayram öncesi araçlara talebi artırdı. Buna bağlı olarak fiyatlarda geçen aya nazaran yükseldi. Oto galericiler bayram sonrası hareketliliğin biraz da olsa azalacağını düşünüyor.

Togg araç kıtlığına deva olacak

Öte yandan galericiler, yerli ve ulusal araba Togg’un ikinci el araç piyasasına çabucak tesir etmeyeceğini söyledi.

Şarj istasyonlarının yaygınlaşmasıyla elektrikli araçlara ilginin daha çok artacağını söyleyen galericiler, Togg’un ilerleyen devirde Türkiye iktisadına ve araba kıtlığına su serpeceğini belirtti.

Galerici Gökhan Ardeşen, ikinci el araba piyasasında hareketliliğin arttığını söyleyerek, şu sözleri kullandı:

Yaklaşan bayramdan ötürü ve bahar aylarının gelmesiyle piyasada hareketlilik yaşanıyor. Tüm araçlarımıza talep var, fiyatlar buna bağlı olarak yükselmeye devam ediyor. Şu anda hem talep hem de fiyat yükselişi artmaya devam ediyor.

Bayram yaklaştıkça hareketliliğin daha fazla artacağını düşünüyorum. Şu andaki hareketlilik bayram hareketliliği diyebiliriz. Bayramdan sonra biraz sakinlik bekliyoruz’

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir