Bakan Kasapoğlu: İzmir’in 50 yıllık hasreti son buluyor

Siyaset Haberleri May 12, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Göztepe Spor Kulübünün Amatör Sporlar Yerleşkesi ile kıymetli bir hayaline kavuşacağını belirtti.

Bakan Kasapoğlu, İnciraltı’nda Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Yerleşkesi’nin kurulacağı alanda atletlerle bir ortaya geldi.

Alana girişinde meşalelerle karşılanan Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada İzmir ve İzmir sporu için tarihi bir gün olduğunu kaydetti.

“Göztepe, 50 yıllık hayaline kavuşuyor”

İzmir’in her alanda marka bedelini yükseltmeyi hedeflediklerini söz eden Bakan Kasapoğlu,

Burada 2 ana müjdemiz var. İnciraltı İzmir’in en hoş yerlerinden biri. Bugün amatör branşlar yerleşkesi için bir ortadayız. Burada pek çok branş ve pek çok muvaffakiyet için pek çok sportmen yetişecek. Göztepe Spor Kulübümüzün amatör sporlar yerleşkesinin başlangıcını gerçekleştiriyoruz. Göztepe Spor Kulübü hayaline kavuşuyor.

diye konuştu.

Birçok spor branşına hizmet verecek

Bakan Kasapoğlu alanda voleybol, basketbol ve hentbol atletlerinin konut sahibi olacağını, yeni salonlar, olimpik yüzme havuzu, ampute ekibi için sentetik saha, 3 tenis kortu bulunacağını aktararak, yerleşkenin farklı branşlara hizmet edeceğini vurguladı.

Çocuklar için cümbüş yerleri da olacağını belirten Bakan Kasapoğlu,

Sporcular, gençler ve aileleri için keyifli bir ömür olanı olacak. Bu yerin İzmir’imiz, Göztepe ve spor topluluğumuz için iyi olmasını diliyorum. En kısa vakitte tamamlamak için birlikte çalışacağız.

dedi.

Bakan Kasapoğlu, Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Yerleşkesi açılışında

Marka kent olma hedefi

Bakan Kasapoğlu, İnciraltı’nda dededen toruna intikal eden bir imar sorunu olduğunu, bu bölgede yaşayanların imar planı olmadığı için kendi topraklarına çivi dahi çakamadığını kaydetti.

Bu mevzuyu nihayetlendirdiklerini lisana getiren Kasapoğlu, şöyle devam etti:

50 yılın hasretini bugün gerçekleştiriyoruz. İzmir için kolları sıvadığımız birinci gün bu mevzu gündemimize geldi. Değerli sorunlardan biri olarak gördüm burayı. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile değerli bir çalışma ortaya koyduk. Cumhurbaşkanımızın yakın dayanağını aldık. Bugün İzmir’in bu kıymetli meselesini birlikte çözüyoruz. 600 bin metrekare bir alan burası. Yeni bir kent ormanı, toplumsal donatılardan bahsediyorum. Yeşil alan, eğitim ve spor alanlarıyla yeni bir vizyondan bahsediyorum sizlere. Termal tesislerin de olacağı sıhhat turizmi destinasyonundan bahsediyorum. Yatay mimari olacak, 3 katı geçmeyecek halde yapıların tesisinden bahsediyorum. İzmir’imizin sıhhat turizmi noktasında marka kent olmasının önünü bu çalışmayla açıyoruz.

İnciraltı’nda geçmişte yapılan planların mahallî idarelerin açtığı davalarla iptal edildiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, bölgeyle ilgili ilan edilecek planla İzmir’in yeni bir çekim merkezi kazanacağını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Yerleşkesi açılışında gençlerle.

Milli atletlerden Bakan Kasapoğlu’na teşekkür

Göztepe Spor Kulübü Amatör Branşlar Lideri Mehmet Sepil, kulüp için tarihi bir gün olduğunu belirterek,

Uzun vakittir planladığımız bir hayali bugün hayata geçireceğiz. 17 branşımız var. Binlerce gence hizmet veriyoruz. İzmir’de en kıymetli sıkıntımız tesisleri yapabilecek alanlardı. Bu alanla ilgili Bakanlıkla istişare halindeydik. Bugün prestijiyle bize muştuyu verdiler. Bu alanı amatör atletlerin kullanımına açacağız. Bize bugün verilen bu tesis, Türkiye’nin en hoş amatör branşlarla ilgili tesisi olacak. En yakın vakitte burayı bitirmeyi planlıyoruz. Emeği geçenlere teşekküre ediyorum.

dedi.

Milli atletlerden Yasemin Ecem Anagöz de tesise dayanakları için Bakan Kasapoğlu’na teşekkür ederek, bu tesiste olimpiyatta başarılı olacak atletler yetişeceğini belirtti.

Milli sportmen Ferhat Arıcan bu özel projenin camiayı farklı düzeye çıkaracağını söyleyerek, Bakan Kasapoğlu’na spora ve atletlere verdiği dayanak için teşekkür etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir