Avrupa’daki Ulusal Görüşçülerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2’nci cins dayanağı

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs seçiminde sandıktan ikinci tıp çıktı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışı açık orta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önde bitirse de seçim ikinci çeşide kaldı.

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cins için iktidar ve muhalefet çalışmalarına başlarken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a birinci tıpta olduğu üzere ikinci cinste da Avrupalı Ulusal Görüşçülerden dayanak geldi.

Avrupa Ulusal Görüş Teşkilatı kurucularından Hasan Damar, bir görüntü yayınlayarak dava arkadaşlarını Erdoğan’a dayanak vermeye çağırdı.

“Tüm kardeşlerimizden mevcut Cumhurbaşkanımıza dayanak vermelerini rica ediyorum”

Damar şu tabirleri kullandı:

“Muhterem dava arkadaşlarım. Malumunuz Türkiye’de seçim ikinci tipe kaldı. Ben daha önce birinci tıpta da tabir ettiğim üzere bu tıpta da Cumhurbaşkanımıza takviye vermemiz lazım.

Bütün mevcudiyetimizle, bütün dava arkadaşlarımı takviye vermeye davet ediyorum. Bu münasebetle yıllarca çaba ettiğimiz dava arkadaşlarımız beni zalimce eleştirdiler. Hatta kimileri o kadar ileriye gittiler ki ‘aklı yerinde değil, birileri kullanıyor’… dediler.

Allah’a hamd olsun 50 yıldır ben bu dava içerisinde olan biri olarak beni, hiç kimse kullanamadı, kullanamaz da…

Çünkü benim gayem Allah’ın isteğidir.

Bazı saflar, geri zekalı arkadaşlar, ‘bu kelam onun değildir’ diye benim aklım yerinde, sıhhatimden mahrumiyetim var lakin aklım fikrim yerinde onun için ben tüm Türkiye genelindeki kardeşlerimizden mevcut Cumhurbaşkanımıza takviye vermelerini rica ediyorum.

Çünkü bu düşmanlıklar global olarak devlete düşmanlıktır. Devlet elimizden giderse bizim bir daha devlet kurma talihimiz olmaz. Bunun telaşını taşıdığım için bunları tabir ediyorum. Bu hislerle size selamlarımı arz ediyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir