Ataşehir’de kayınpederini öldürmek için tetikçi tuttu

Genel May 22, 2023 Yorum Yok
DHA

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 6 Ağustos 2020 tarihinde saat 07.00 sıralarında 52 yaşındaki Aziz Eser uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybetti.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada bir şahidin tabiri soruşturmanın seyrini değiştirdi.

“Bacağından vuracaklardı”

Polise tabir veren şahit E.E., ölen kişinin damadı O.K. ile olay tarihinde ortak olarak solucan gübresi işi yaptıklarını, O.K.’nin bir konuşma sırasında “Kayınpederimi vurmaları için Selahattin E. ile Hüseyin U. isimli bireylere para verdim. Onu bacağından yaralayacaklardı. Fakat kayınpederim bu yaralama sonucu öldü.” dediğini söyledi.

Bu bilgi üzerine harekete geçen Cinayet Ofis Amirliği takımları 18 Mayıs 2023 tarihinde düzenledikleri operasyonda 41 yaşındaki Selahattin E. ile 25 yaşındaki Hüseyin U.’yu gözaltına aldı.

Suç kayıtları kabarık çıktı

Şüphelilerden Selahattin E.’nin daha evvelden 17 kabahat kaydı bulunduğu ayrıyeten 2 adet aranması olduğu tespit edildi. Selahattin E.’nin ayrıyeten öbür bir cinayet cürmünden hakkında 18 yıl mutlaklaşmış mahpus cezası olduğu belirlendi. Öteki kuşkulu Hüseyin U.’nun da daha evvelce 21 cürüm kaydı olduğu ortaya çıktı.

Poliste süreçleri tamamlanan ve suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Selahattin E. ve Hüseyin U. çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Damat aranıyor

Öte yandan soruşturma evrakına nazaran cinayeti azmettiricisi olduğu argüman edilen damat 34 yaşındaki O.K.’nın da daha evvelden 7 hata kaydı bulunduğu yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir