Araba alacaklar dikkat! Fiyatlar tekrar yükselecek

Genel Nis 27, 2023 Yorum Yok

Ramazan Bayramı’nda ve sonrasında araba piyasasında hareketlilik başladı. Sıfır yahut ikinci el arabaların satış fiyatı artmaya devam ederken, araç problemi da yaşanıyor.

Son vakitlerde araba piyasasında hareketli günler yaşanırken, galericiler ise bayilerin sıfır araç satışına ait ikazlarda bulunuyor.

Oto galerici Murat Açıkgöz, yalnızca Türkiye’de değil, dünyada fiyatların yükseldiğinin altını çizerek, şöyle konuştu

Bizde bundan hissemizi aldık. Türkiye’de araba fiyatları çok yüksek. Çok çok yüksek diyebilirim. Bunun en büyük sebebi ise koronavirüs devrinde üretimde olan dertlerden kaynaklanıyor.

Gelişen nüfus ile araç muhtaçlığı ziyadesiyle ortaya çıkınca bu türlü bir sorun ortaya çıktı. Bayramda bunun ekstra tuzu biberi olmuş durumda.

“Bayiler internete nazaran fiyat belirliyor”

Bayilerin internet satış fiyatına nazaran fiyat belirlediğini söyleyen oto galerici Murat Açıkgöz, kelamlarına şöyle devam etti:

Bayi şu anda liste fiyatına nazaran değil de sarı sayfalara nazaran, internet sayısına nazaran araç satıyor. Yani 1 milyonluk bir araç var ancak internette bu araç 1 milyon 200 bin liraya binici bulabiliyor. Bayi de bu aracı 1 milyon 180 bin liraya ya da 1 milyon 170 bin liraya satıyor.

Bu sene bayiler para kazanıyor, sıfır araçlar internetteki gerçek web sitelerinde olan sayılardan değil de, sarı sayfalarda olan sayılar üzerinden satılıyor. Bu türlü bir dert var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir