Antalya’da işine son verilince belediyeyi basan paklık vazifelisi için 18 yıl mahpus talebi

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
DHA

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nde paklık vazifelisi olarak çalışan Salih Şahin işine son verilince, 25 Ocak’ta Aspendos Bulvarı’ndaki Paklık İşleri Şube Müdürlüğü’ne geldi.

Tabancasını çekip bağırmaya başlayan Şahin, karşısına çıkan şube müdürlüğü sorumlularından Kasım Yılmaz’a silahı doğrultup, tetiğe bastı.

Tabanca tutukluk yapınca Şahin, bu sefer silahın kabzasıyla Yılmaz’ın başına vurup yaraladı.

Kasım Yılmaz ile 3 kişi, Salih Şahin’e mani olmaya çalıştı.

“5 sene de yatsam tekrar öldüreceğim”

Şahin’in silahın namlusuna mermi sürmeye çalışması, “5 sene de yatsam yeniden öldüreceğim” demesi, saldırganı tutan kişinin “Aptal mısın, bırak şunu” sözleri ile bayan çalışanların “Güvenliği çağırın, polis çağırın, silahı var. Elinde silah var. Şunu elinden alın, sıkıyor.” biçiminde yardım istemeleri ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Polis takımlarınca gözaltına alınan Salih Şahin, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Salih Şahin’in 19 Ocak’ta disiplinsiz davranışları nedeniyle işten çıkarıldığı, üstlerine karşı geldiği ve küfrettiği için çok sefer uyarıldığı belirtildi.

Tutuklu sanık hakim karşısında

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya; tutuklu sanık Salih Şahin SEGBİS ile katılırken, şikayetçi ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Sanık Şahin savunmasında, olaydan ötürü pişman olduğunu söyledi.

18 yıl mahpusu istendi

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Şahin hakkında ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘kasten yaralama’ hatalarından toplam 18 yıl mahpus talep etti.

Duruşma, belgedeki eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir