Ankara’da müzisyeni darbeden sanık kendini savundu

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok
DHA

Ankara’da yaşanılan müzisyen şiddetinde yargılanma süreci başladı.

Çankaya ilçesindeki bir cümbüş yerinde, geçen yıl 14 Aralık’ta konser veren, rock müzik kümesi ‘Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık, konserin akabinde sahneden inerek, izleyiciler ortasında bulunan çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile dans etmeye başladı.

Bu sırada Bilge Kaan Korkmaz, kalabalık ortasında kız arkadaşının ayağına bastığı gerekçesiyle Dudarık’a reaksiyon gösterdi.

Yumruklarla saldırdı

Kısa müddetli gerginliğin akabinde Dudarık, dışarı çıktı. Dudarık, cümbüş yerinin önünde telefonla konuşurken dışarı çıkan Bilge Kaan Korkmaz’ın yumruklu saldırısına uğradı.

Tutuklandı

Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, yerde de tekraren yumruklandı. Ağır yaralanan Dudarık, hastaneye kaldırıldı.

Oğuzhan Oğuz’u da darbeden Bilge Kaan Korkmaz, gözaltına alınıp, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Hakim karşısına çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlanarak, Bilge Kaan Korkmaz hakkında Dudarık ve Oğuz’a karşı aksiyonları nedeniyle ‘kemik kırığına sebebiyet verecek ve hayati tehlike oluşturacak formda taammüden yaralama’ suçundan 13 yıl 6 aya kadar mahpus talebiyle dava açıldı.

Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü birinci duruşmasına; tutuklu sanık Korkmaz, mağdurlar Dudarık, Oğuz ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme hakimi, iddianamedeki suçlamaları hatırlattıktan sonra savunma yapması için sanık Korkmaz’a kelam verdi.

“Kendimi korumak için yumuk attım”

Oğuzhan Oğuz, masamıza gelerek bizi rahatsız etti. Ben de karşı tarafa ‘neden bu türlü yapıyorsunuz’ diye sorduğumda bana ‘hakaret’ ve ‘küfür’ içeren sözler kullandılar. Güvenlik bizi üst çıkardı, bu esnada Oğuzhan bana hakikat geldi, kendimi korumak için yumruk attım. Dışarı çıktığımızda Mehmet Dudarık’ı gördüm, telefonda biriyle konuşuyordu, bulunduğumuz yeri tanım ediyordu, birilerini çağırdığını düşündüm. Ona da yumrukla vurdum, yere düşerken de birkaç kere daha vurdum.

Yaşanılanlardan ötürü pişman olduğunu ve bundan ötürü müştekilerden özür dilemek istediğini belirten Korkmaz, tahliyesini talep etti.

“Özür dilediğim halde darbedildim”

Mehmet Dudarık da ‘Piiz’ müzik kümesinin davulcusu olduğunu, konser için Eskişehir’den Ankara’ya geldiklerini, şovları bittikten sonra çocukluk arkadaşı Oğuzhan Oğuz ile buluşmak için birebir cümbüş yerinde kalmaya devam ettiğini belirterek, “Oğuzhan ile cümbüşe devam ettiğimiz esnada sanık Bilge Kaan Korkmaz, arkadaşı Erdinç Ö.’nün ayağına bastığım için beni uyardı. Ben de ‘ayağınıza basmadım lakin farkında olmadan olduysa özür dilerim’ dedim. Bunun üzerine Oğuzhan ile yer değiştirdik, bir müddet sonra tatsızlık olmasın diye yerden ayrılmaya karar verdik. Çantamı almak için üst kata çıktım, sonra dışarıda Oğuzhan’ı beklemeye başladım. O gelmeyince telefonla aradım, bu esnada yüzüme darbe geldi, sonrasını hatırlamıyorum. Darbenin tesiriyle 4 gün ağır bakımda kaldım, tedavim hala devam ediyor. Sanıktan şikayetçiyim” diye konuştu.

Oğuzhan Oğuz da tartışmanın büyümemesi için yerden ayrılacakları sırada sanık Korkmaz’ın kendisine yumruk attığını, darbenin tesiriyle yüzünde kalıcı izler kaldığını söyledi.

Savcının tahliye talebi reddedildi

Ara karara yönelik mütalaa sunan savcı, sanık Korkmaz’ın isimli denetim koşuluyla tahliye edilmesini istedi. Beyanların akabinde orta kararı açıklayan mahkeme hakimi, tahliye taleplerini reddederek sanık Korkmaz’ın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Ayrıca duruşma, 25 Nisan’a ertelendi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir