Andrea Pirlo: Fenerbahçe, sıkıntı bir periyot yaşıyor

Spor Haberleri Nis 10, 2023 Yorum Yok
AA

İtalyan teknik adam Andrea Pirlo, Fatih Karagümrük’ün Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idmandan evvel basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Fenerbahçe, sıkıntı bir devir yaşıyor”

Çok değerli bir gruba karşı çaba edeceklerini belirten Pirlo, şu tabirleri kullandı:

“Sahamızda oynayacağımız için avantajlıyız. Fenerbahçe, sıkıntı bir periyot yaşıyor. Çok kaliteli bir ekibe sahipler. Biz ise düzgün bir süreçten geçiyoruz. Çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum.”

“Fenerbahçe derbi maçta alınan skora kızgın ve sinirli”

Tam takım olduklarını aktaran Andrea Pirlo, şu formda konuştu:

“Elimizde geniş bir seçenek var. En âlâ takımla Fenerbahçe karşısında alana çıkacağız. Fenerbahçe derbi maçta alınan skora kızgın ve sonlu. Kolay bir maç olmayacak. Yüzde yüzlerini verecekler. Fakat biz de alana kazanmak için çıkacağız.”

“Dünyadaki bütün liglerde hakemler konuşuluyor”

Karşılaşmada hakem idaresiyle ilgili rastgele bir kaygısının olup olmadığı halindeki soruyu İtalyan çalıştırıcı, şu halde yanıtladı:

“Oyuncuların ön planda olması gerekiyor. Dünyadaki bütün liglerde hakemler konuşuluyor. Her iki taraf da elinden geleni yapıyor. En az yanılgıyla hakemlerin maçlarını yönetmesi ve bizim de bunlara mazeret bulmamamız gerekiyor.”

“İstediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum”

Fatih Karagümrük’ün 24 yaşındaki savunma oyuncusu Rayyan Baniya, Fenerbahçe karşısında kendilerine güvendiklerini lisana getirdi.

Çok kıymetli bir maça çıkacaklarına vurgu yapan Baniya, şu değerlendirmede bulundu:

“Fenerbahçe güçlü bir kadro. Bu tip maçları oynamak çok hoş. Âlâ bir halde hazırlanıyoruz. İstediğimiz sonucu alacağımıza inanıyorum.”

“İtalya Ulusal Kadrosu’na çağrılmak beni çok keyifli eder”

İtalya temsilcilerinden transfer teklifi aldığı ve İtalya Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Roberto Mancini tarafından geniş aday takıma çağrılacağı haberlerine yönelik de görüşlerini aktaran Rayyan Baniya, şu sözleri kullandı.

“Bu haberleri duyuyorum. Şu an kadroma katkı vermek istiyorum. İtalya Ulusal Ekibi’ne çağrılmak beni çok keyifli eder. Daha düzgünü için her vakit çalışacağız.”

Karagümrük hazırlıklarına devam etti

Süper Lig’de çıktığı son 11 maçta mağlup olmayan Fatih Karagümrük, Fenerbahçe karşılaşmasının hazırlıklarını yaptığı idmanla sürdürdü.

Teknik yönetici Andrea Pirlo idaresinde birinci 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen idman, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı. Antrenmanın basına kapalı kısmında ise taktik tertipler üzerinde durulduğu öğrenildi.

Antrenmanı kulüp lideri Süleyman Hurma da takip etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir