Âlâ Partili Şenol Sunat’a Manisa’da HDP reaksiyonu

Gündem May 05, 2023 Yorum Yok
İHA

Tüm Türkiye’de seçim telaşı var…

Adaylar alanda…

İyi Parti Seçim İşleri Lideri ve Manisa 1. Sıra Milletvekili Adayı Şenol Sunat, Turgutlu ilçesindeki seçim çalışmalarını Sarraflar Çarşısı’nda esnaf ziyareti yaparak sürdürdü.

Şenol Sunat, daha evvel YETERLİ Parti’ye oy verdiğini fakat ittifakın HDP ile yaptığı iş birliğinden ötürü artık oy vermeyeceğini belirten bir vatandaşla tartıştı.

“Oy atmazsan atma”

Sunat, “Onların ki başka bir masa bizimkisi farklı. Ne alakası var. Biz HDP ile iş birliği yapmıyoruz. Biz bu ülkenin teminatıyız, sigortasıyız. Oy atmazsan atma ancak iftira da atma. Palavra yanlış görüyorsun, gözüne gözlük takacaksın o zaman” dedi.

Alevlenen tartışmaya vatandaşlar da dahil oldu.

“Bak sen provokasyon yapıyorsun”

Bir öbür vatandaşın ‘Pervin Buldan çıktı, Millet İttifakını destekliyoruz’ dedi, Akşener’den gık çıkmadı’ demesi üzerine Sunat, “Allah Allah, onları muhatap alıp yanıt mı vereceğiz. Bak sen provokasyon yapıyorsun” dedi. Şenol Sunat, tartışmanın bir yerinde vatandaşlara, “Cuma günü günaha giriyorsunuz” diyerek çıkıştı.

“Namaz vakti diyecektim”

Vatandaşlar, “Bugün günlerden salı. Salı namazına gidiyoruz. Cumaya daha var” diyerek yanıt verdi. Sunat ise, “Namaz vakti diyecektim” diyerek yanlışını düzeltti.

“Gereksiz işler yapıyorsun”

Öte yandan, tartışma esnasında Şenol Sunat’ın danışmanı olduğunu söylenen bir kişi, çekim yapan basın mensubuna, koluna girerek, “Fotoğraf çekeceksen çek. Sen neredensin? Basın kartın var mı? Göster. Gereksiz işler yapıyorsun” diyerek pürüz olmak istedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir