AK Partili Mustafa Şen: Halkımız, Erdoğan’ı tercih edecek

Gündem May 09, 2023 Yorum Yok
AA

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Trabzon milletvekili adayı Mustafa Şen, seçim çalışmalarını kıymetlendirdi.

Halkın nabzını tutan ve alandan edindiği izlenimleri aktaran Şen, “Halkımızın teveccühü çok yüksek.” dedi.

Şen’in yorumu: Tekrar Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nı seçecekler

Şen, seçmenin sandıkta ne üzere bir eğilim ortaya koyabileceğine ait beklentisini şu sözlerle paylaştı:

Cumhur İttifakı’nı tercih edeceklerini, Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı’mız Tayyip Erdoğan’ı tercih edeceklerini ve tıpkı vakitte da Cumhur İttifakı’nın milletvekili adaylarını çoğunluk olarak Meclis’e göndereceklerini öngörüyoruz.

“Tüm dünya gördü”

AK Partili Şen, yaptığı açıklamada, seçmenin Cumhur İttifakı’na bakış açısının çok olumlu olduğunu, bunu mitinglerde Türkiye’nin ve tüm dünyanın gördüğünü belirtti.

Cumhur İttifakı’nın mitinglerine gösterilen ilgiye dikkati çeken Şen, şöyle dedi:

Aslında o mitingler, bir taraftan da dünyaya da yanıt, yalnızca Türkiye içi bir kıymetlendirme olarak bakmamak lazım ona.

“Türkiye’yi durduranları değil, uçuranları destekleyeceklerine inancım tam”

Şen, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı çıkarmaması ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemesine şaşırmadıklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

Zaten evveliyatından beri birlikte çalışıyorlar. Adaylıkları olsa da olmasa da esasen mahallî seçimlerde de gördük ki pek çok yerde birlikte çalıştılar. Burada da bir arada çalıştılar, çalışıyorlar. Onun çok kolay bir sebebi var, Türkiye’nin durdurulması. Türkiye önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde durdurulabilirse, durdurabilirler, o denli düşünüyorlar. ‘Durduramazlarsa bundan sonrası mümkün değil’ diye bakıyorlar.

Dolayısıyla da artık bunu bir son düzlük, son fırsatlar olarak görüyorlar. Birlikte çalışıyorlar ki Türkiye durdurulabilsin ancak buna Türk milletinin müsaade vereceğini düşünmüyorum. Türkiye’yi durduranlara değil, Türkiye’yi uçuranlara, Türkiye’yi koşturanlara, Türkiye’de üretim şampiyonlukları, ihracat şampiyonlukları, yüksek teknoloji şampiyonlukları ortaya çıkaran grupları destekleyeceklerine dair olan inancım tamdır.

“Tebrik etmiyorsunuz”

Millet İttifakı’ndan kimi isimlerin savunma endüstrisine ve Bayraktar ailesine yönelik telaffuzlarını hatırlatan Şen, şu tabirleri kullandı:

Bunlar çok büyük bir talihsizliktir. İnsan ülkesi için bir şey yapan, ister özel şirket olsun, ister kamu şirketi olsun, kurumu olsun, kim olursa olsun ülkesi için hoş bir şey yapana sevinir onu takdir eder, tebrik eder ancak tebrik etmiyorsunuz, takdir etmiyorsunuz bari moral bozucu ya da üzücü şeyler yapmayın.

“Ülkelerinin başarısına sevinemiyorlar”

“Şöyle bir talihsizlikleri var o arkadaşların, ülkelerinin yaptığı hiçbir şeye sevinemiyorlar” diyen Şen, kelamlarını şöyle tamamladı:

Ülkelerinin muvaffakiyetinden memnun olamıyorlar, başarısına sevinemiyorlar, hiçbir başarısı onları alıp bir olumluluktan öbür olumluluğa taşıyamıyor. Bu türlü kendi hallerinde bir talihsizlik içerisinde yaşıyorlar. ‘Talihlerine küssünler’ diyorum.

Gerçekten Bayraktar ailesi, el üstünde tutulacak bir aile, devletten bir kuruş almadan dünyadaki onlarca, hatta tahminen 200 civarında devlet var ya bunun tahminen 190’ının yapamadığı bir şeyi, bir aile şirketi olarak yapıyorlar. Yalnızca takdir etmek, teşekkür etmek, gurur duymak lazım ancak bizim Millet İttifakı’nın, bizim muhalefetin bu türlü bir talihi yok. Ülkesinin hoşluklarına sevinemiyor, ülkesinin hoşluklarına keyifli olamıyor. Kendi hallerinde o denli yani Allah ıslah eylesin.

Gözden Kaçmasın Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük ve güçlü Türkiye sevdasıyla çalışıyoruz Haberin Detayları
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’na güç yatırımlarıyla cevap verdi Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir