Ahmet Işık Çebi: Mehmet Büyükekşi’yi desteklemeyeceğim

Spor Haberleri May 07, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’yi istifaya davet etti.

Düzenlediği basın toplantısında TFF ile ilgili konuşan Ahmet Işık Çebi “Bu iş MHK ile çözülmeyecek! 30 yıldır bunu herkes görüyor. Her TFF de MHK değiştiriyor. Daima MHK hatalı, TFF’nin hiç hatası yok yani! Tahminen siz yanlış atama yaptığınız için sizin değişmeniz gerekir. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi âlâ niyetli fakat mevzuları çözemiyor! Bugüne kadar göremedim! Çözemiyorsanız, gitmeyi bilmeniz lazım! Edep ve adap bunu gerektirir!” dedi.

“TFF Lideri bize el ve parmak kaldırdı”

Sözlerine devam eden Ahmet Parıltı Çebi, “Kurulların adaletli olduğunu göstermeleri lazım! Konseyler insanların haklarının verildiği yahut yenildiği yerlerdir! Bu konseylerin taraflı olduğu hissi oluşursa, bu tehlikedir. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, bize el ve parmak kaldırdı! Bu hal ve tavrı devam ediyor! Rica ediyorum bu algıyı değiştirin! Sabah, akşam Beşiktaş’a ceza kesiyor! Yetmedi, futbol grubunun tamamına Fair-Play’den uzak diye ceza keseceksiniz! Kesmediğiniz bir yer kaldı mı? Bu topluluk bu kadar mı yanlışlı? TFF Lideri ve yöneticileri, Beşiktaş’ın karşısında olmadığını hissettirmeli!” tabirlerini kullandı.

“Mehmet Büyükekşi aday olursa oy verecek misiniz?” sorusunu yanıtlayan Ahmet Parıltı Çebi şunları söyledi:

“Mehmet Büyükekşi aday olabilir. Düzgün niyetle çalışıyor ancak başarılı değil. Kendisini buraya gelirken desteklemedim, bir daha aday olursa da desteklemeyeceğim. Ondan daha yeterli futboldan anlayanlar var bu ülkede! MHK’nin liderini değiştireceğine, kendi gitmeyi düşünmeli.”

“TFF baştan aşağıya değişmeli”

Ahmet Işık Çebi ayrıyeten “TFF’nin baştan aşağıya değişmesi lazım! Abdurrahman Arıcı’nın açıklaması, başkalarının açıklaması… Demek bir sorun var. Sorunu yaratanlarla hesaplaşmalıyız. Hakemlerin değişmesi yetmiyorsa, hepsi gidecek. Gerekiyorsa biz de gidelim! Yalnızca kulüpler kalsın!” açıklamasını yaptı.

Son olarak “TFF Lideri olmayı düşünüyor musunuz?” sorusunu yanıtlayan Ahmet Parıltı Çebi “TFF Lideri olmayı düşünmüyorum! Beşiktaş Lideri olarak devam etmek istiyorum. Beşiktaş’a lider olmaktan keyif alıyorum.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir