Afyonkarahisar’da facia: 4 kişinin cansız vücudunu aileleri aldı

Genel May 15, 2023 Yorum Yok
DHA

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde dün bir facia yaşandı…

Saat 11.00 sıralarında Hocalar Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri mezuniyet yılları nedeniyle kendi ortalarında seyahat programı düzenledi.

Akdağ Tabiat Parkı’na giden 15 öğrenci, 2 bayan öğretmen ve 1 servis sürücüsü piknik sonrası hatıra fotoğrafı çekmek istedi.

Kurtarmak isterken boğuldular

Yaya köprüsünün üzerine çıkan Furkan Orçun Akçil (18) ve Servet Karaçil (18), istikrarını kaybederek gölete düştü.

Gençlerin düştüğünü gören servis sürücüsü Ramazan Aydın (28) ve gençlerin sınıf arkadaşları Halil Erkan (18), Mehmet Can Küçükoğlu (18) ile piknik için alanda bulunan Yusuf Keser (38) suya atladı.

Gölete atlayan bireyler Furkan Orçun Akçil ve Servet Karaçil’i sudan çıkarırken, başkaları ise gözden kayboldu.

Kurbağa Adamlar, 2 saatte buldu

Piknik yapan öbür vatandaşlar ile öğrencilerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda sıhhat, AFAD ve jandarma grupları sevk edildi.

Bölgeye gelen AFAD takımları, bot ile gölete inerek servis sürücüsü Ramazan Aydın, piknik için gelen Yusuf Keser ile öğrenciler Halil Erkan ve Mehmet Can Küçükoğlu için arama-kurtarma çalışması başlattı.

Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Su Altı Küme Amirliği’ne bağlı Kurbağa Adamlar, yaklaşık 2 saat süren çalışmanın akabinde Küçükoğlu ve Aydın’ın cansız vücuduna ulaştı.

Çalışmalarını sürdüren Kurbağa Adamlar, daha da derine inerek Keser ve Erkan’ın da cansız vücuduna ulaştı.

Cenazeler sudan çıkarılırken, savcılık ve gruplar olay yerinde inceleme yaptı.

Cenazeler ailelere teslim edildi

Olay yerindeki incelemenin akabinde, boğulan 4 kişinin cansız vücudu otopsi yapılmak üzere Sandıklı Devlet Hastanesi’nin morguna götürüldü.

Boğulma tehlikesi geçiren Furkan Orçun Akçil ve Servet Karaçil ise hastanede tedaviye alındı.

Gölette hayatını kaybeden öğrenciler Halil Erkan, Mehmet Can Küçükoğlu, servis sürücüsü Ramazan Aydın ile Konya Akşehir’den piknik için gölete gelen Yusuf Keser’in, morgda yapılan otopsilerinin akabinde cansız vücutları defnedilmek üzere ailelerine teslim edildi.

Olayla ilgili başlatılan çalışma sürdürülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir