Adana’da şasi numarası değiştiren araba çetesine 6 tutuklama

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
İHA

Adana Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Ofis Amirliği takımları, hurda arabaların motor şasi numaralarını, çalıntı yahut hacizli arabalara basarak piyasaya sürmeye çalışan şebekeyi, 8 aylık teknik ve fiziki takibin akabinde deşifre etti.

Liderliğini 37 yaşındaki çiftçi M.A.’nın yaptığı öne sürülen şebekenin, Mersin’in Tarsus ilçesinde kurdukları atölyelerde şasi numarası değiştirme süreci yaptığı belirlendi.

Bu tespitler üzerine harekete geçen takımlar, Adana merkezli Şanlıurfa, Mardin, Konya, Hatay ve Mersin’de belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

24 kuşkulu gözaltına alındı

Operasyonlarda M.A.’nın da ortalarında bulunduğu 5’i bayan, 24 kuşkulu gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda ise şasi numaraları değiştirilmiş piyasa bedeli yaklaşık 30 milyon lira olan 71 araba ele geçirildi.

12 kişi adliyeye sevk edildi

Sağlık denetiminden geçirilen şüphelilerden 12’si emniyetteki tabirlerinin akabinde hür bırakılırken, ortalarında çete başkanı M.A.’nın da bulunduğu 12 kişi adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin sözlerinde, “M.A. para karşılığında vekaletlerimizi alıyordu. Evvelden bunun için kişi başı 300 lira verirken son devirde enflasyon arttığı için ödemeyi 1000 liraya çıkarmıştı.” dediği öğrenildi.

6 şahıs tutuklandı

Nöbetçi hakimlik karşısına çıkarılan şüphelilerden 6’sı isimli denetimle hür kalırken, M.A’.nın da ortalarında bulunduğu 6 şahıs tutuklandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir