ABD’de okul saldırganının vurulma anları

Gündem Mar 30, 2023 Yorum Yok
DHA

ABD’de son devirde yapılan ataklarda birçok kişi hayatını kaybetti.

Metro Nashville Polis Departmanı (MNPD), Tennessee eyaletinde bulunan Nashville kentindeki bir okula yönelik düzenlenen silahlı hücuma müdahale eden grubun bir kesimi olan ve saldırganı etkisiz hale getiren polis memurları Rex Engelbert ve Michael Collazo’nun beden kamerasınca kaydedilen imgeleri paylaştı.

Görüntülerde polis gruplarının okula giriş anı, birinci katta yapılan arama ve ikinci katta bir pencerenin yanında tespit ettikleri saldırganın üzerine kurşun yağdırdığı anlar görülüyor.

Aynı okuldan mezun olan, üzerinde 2 uzun namlulu silah ve bir tabanca bulunan 28 yaşındaki Audrey Elizabeth Hale isimli saldırgan bir arabayla geldiği okulda, binanın yan tarafında bulunan kapının camına ateş ederek okula girmişti.

3’ü çocuk 6 kişi öldü

Yerel saatle 10:13’te yapılan birinci ihbar sonrası olay yerine giden polis takımları binayı boşaltmaya başlamış ve saldırgan da ikinci katın penceresinden polis araçlarına ateş açmıştı.

Saldırı sonucu 9 yaşında 3 çocuk ve 60’lı yaşlardaki 3 yetişkin hayatını kaybetmişti.

ABD Lideri Joe Biden’ın ‘bir ailenin en makus kabusu’ formunda tanımladığı hücuma ait polis tarafından yapılan açıklamada, taarruzun planlı olduğu, saldırganın meskeninde yapılan aramada diğer silahlar bulunduğu ve taarruzla ilgili incelemenin devam ettiği belirtilmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir