1 Mayıs 2023: Vitrindeki kitaplar

Genel May 03, 2023 Yorum Yok
Özel İçerik

Bugün 1 Mayıs 2023… Her hafta olduğu üzere bu hafta da orijinal kitaplarla siz okurlarımızın karşısındayız. “Ne okusam” diyen kitapseverler için raflardaki yerini alan kitaplardan okuma listesi hazırladık.

İyi okumalar dileriz…

Cumhuriyet’in 100 Günü: İnkılabın Ayak Sesleri

Emrah Safa Gürkan, Cumhuriyet’in 100 Günü – İnkılabın Ayak Sesleri ve Cumhuriyet’in 100 İsmi – Büyük İhtilalin Portreleri’nde bir şeyi kesin olarak görmemizi sağlıyor: Bir büyük önderin önderliğinde genç yaşlı binlerce insanın gayretiyle yaratılan ve artık bir asırlık çınar üzere kök salan Türkiye Cumhuriyeti’ni var etmek, bir “mucize”den çok daha fazlasını gerektirmişti.

Anne Baba Cumhuriyeti

Etkileyici kıssalar, açıklayıcı datalar ve pratik tekliflerle dolu olan Anne Baba Cumhuriyeti, harekete geçiren heyecan verici bir bildiri sunuyor.

Sayfa: 368

Kuru Kız

Ayfer Tunç, okurlarını taşranın karanlığından alıp dünyanın bir ucuna götürüyor. Şimdilik daha ötesi yok.

Kuru Kız, tüm vakitlerin mağdurları üzerine, yenilikçi, ezber bozan bir roman.

Sayfa: 216

Ressamın İsyanı

Gündüz Vassaf’ın birinci romanı olan ve yedi yılda yazılan Ressamın İsyanı, kurmacanın denemeyle, anının biyografiyle buluştuğu eşsiz bir roman; sanata ve özgürlüğe yazılmış bir aşk mektubu.

Sayfa: 672

Profesör Arsene Wenger

Profesör Arsène Wenger ; teknik yöneticinin Alsace’taki çocukluğunu, futbolculuk periyodunu ve teknik yöneticilik mesleği ile bilhassa futbol topluluğunda yıldızının parlamasını sağlayan Arsenal günlerini ele alıyor. Kalem oynattığı saygın basın organları sayesinde dünyanın dört bir yanından okurlara seslenen spor topluluğunun uzman ismi Xavier Rivoire, hem Fransa’dan hem de İngiltere’den Wenger’in mesleğinin farklı devirlerindeki elliye yakın ismin tanıklığına başvurarak çok sayıda bakış açısını bir ortaya getirip onu yakından tanımamızı sağlıyor.

Sayfa: 400

Uzayıp Giden Bir Gölge Gibi

Antonio Muñoz Molina, günümüzde yazmayı sürdüren müellifler ortasında en düzgünlerinden biri… Uzayıp Giden Bir Gölge Üzere, hem bir roman hem bir anı kitabı hem tarihi bir evrak hem yaratı, yazmanın ve varolmanın manası üzerine bir yapıt ancak, hepsinden öte nefis bir yorum.

Sayfa: 360

Neden Kendimi Yetersiz Hissediyorum

Muthig, kitabında hem bu soruları cevaplamamıza yardımcı oluyor hem de bize cevaplarımız doğrultusunda hareket edeceğimiz alıştırmalar ve ödevler sunuyor. Neden Kendimi Yetersiz Hissediyorum? içimizdeki her şeyi olduğundan daha makus gösteren çarpık aynayı düzelterek özgüvenimizi geri kazanmamız için elimizden tutan, gerçek bir elkitabı.

Sayfa: 208

Bitcoin

Karşınızda fenomen haline gelmiş bir kitap, gizemli figür Satoshi’nin bitcoin hakkında yazdığı her şeyi bu kitapta bulacaksınız.

Sayfa: 336

Sıfır Atık Hareketi

Emine Erdoğan’ın öncülüğünde hazırlanan bu kitapta, etraf hassaslığına dair çalışmaları göreceksiniz.

Sayfa: 248

O An

Bu kitapla sizinle NeuroFormat uygulamalarının 2023 yılında geldiği noktayı paylaşıyorum. Çünkü uygulama eski kitaplarımdan çok değişti ve daha gelişti.

Sayfa: 248

Kitap sayfası için irtibat:

ergul.tosun@ensonhaber.com

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir