Reuters çalışanları, 10 Mayıs’ta greve gidiyor

Magazin Nis 28, 2023 Yorum Yok
DHA

Kanada merkezli haber ajansı Thomson Reuters’ın Türkiye Ofisi ile Türkiye Gazeteciler Sendikası ortasında süren toplu pazarlık sürecinde muahede sağlanamadı.

Reuters Türkiye Ofisi çalışanları ve Türkiye Gazeteciler Sendikası üyeleri, ajans tarafından belirlenen yüzde 25’lik maaş artırımı kararını protesto etti.

Ofisin önünde toplandılar

Levent’te ajans ofisinin bulunduğu bina önünde toplanan çalışanlar, basın açıklaması yaptı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Lideri Gökhan Durmuş’un okuduğu basın açıklamasında, şu sözlere yer verildi:

“Olumlu bir yaklaşım göremedik”

Reuters patronunun Türkiye ofisinde çalışan meslektaşlarımıza uygun gördüğü fiyat artışı yüzde 25’tır. Ocak ayında başladığımız toplu iş mukavelesi görüşmeleri boyunca tüm olumlu uğraş ve niyetlerimize karşın, Türkiye’ de yaşanan ekonomik tabloyu kalem kalem anlatmamıza karşın maalesef olumlu bir yaklaşım göremedik. Yüzde 25’lik fiyat artışının üzere bir puan dahi konulmadı. Bugün burada yalnızca grev kararımızı değil, grev kararlılığımızı ilan ediyoruz. Şayet üyelerimizin hak ettikleri oranda bir fiyat artışı teklifi gelmez, sorunun tahlili için Reuters patronundan olumlu bir adım görmezsek, 10 Mayıs prestijiyle da grev uygulamasına başlayacağımızı tüm kamuoyu önünde ilan ediyoruz.

Açıklama sonrası Reuters Türkiye Ofisi ofisinin girişine grev metni asıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir