Orhangazi’de Togg’a ağır ilgi

Siyaset Haberleri Nis 25, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

AK Parti Bursa 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa’nın Orhangazi ilçesindeki AK Parti Seçim Ofisi açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıldır ülkeyi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için adeta ömrünü verdiğini söyledi.

Her vakit üretimden, taş üstüne taş koymaktan yana olduklarına belirten Varank, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin mukadderat seçimi olduğunu kaydetti.

“Kılıçdaroğlu, ‘Demirtaş’ı çıkaracağım’ diyor, sen kimsin?”

Varank, tam bağımsız bir Türkiye için bu seçimin değerli olduğunu vurgulayarak kelamlarını şöyle sürdürdü:

İşte bu mukadderat seçiminde bize çok iş düşüyor. Bizim kapı kapı dolaşmamız lazım. Onlara en hoş halde anlatmamız lazım. Bu PKK’yla pazarlık yapmaya bile yeltenen yedili koalisyona ‘oy vermeyin’ dememiz lazım. Bakın bunlar kapalı kapılar gerisinde pazarlıklar yapıyorlar. Ne diyor Kılıçdaroğlu? ‘Selahattin Demirtaş’ı ben mahpustan çıkaracağım’ diyor değil mi? Sen kimsin ki mahpustaki bir adamı çıkarıyorsun? Sen yargıya müdahale mi edeceksin? Demek ki bunların niyetleri öteki. Bunlara fırsat vermememiz lazım. Türkiye’nin Yüzyılı’nı inşa edeceksek yolumuza kararlı bir biçimde devam etmemiz lazım. İnşallah bu yürüyüşü motamot devam ettireceğiz.

“Biz her vakit sözümüzün eri olduk”

Bakan Varank, 14 Mayıs akşamı Cumhur İttifakı olarak Türkiye’ye bayram yaşatacaklarını anlatarak,

Biz 21 yıldır bu ülkeye daima kelamlar verdik. Ve bugün geldiğimiz noktada sayın Cumhurbaşkanımız hangi kelamı verdiyse tuttu mu? Hangi hizmeti vadettiyse onu yerine getirdi mi? Biz her vakit sözümüzün eri olduk. Bundan sonra da sözümüzün eri olacağız.

diye konuştu.

Karadeniz doğal gazını karayla buluşturduklarını anımsatan Varank,

Biz ‘Karadeniz’de gaz bulduk. Bunun refahını milletimizle paylaşacağız’ dedik. Bu ay doğal gaz faturası ödemeyeceksiniz. Önümüzdeki bir sene boyunca 25 metreküpe kadar doğal gaz faturası ödemeyeceksiniz. Biz sizler için varız. Sizlere hizmet etmek için varız. Milletimizi asla aldatmadık fakat karşımızda daima palavra söyleyen, daima milleti aldatan bir muhalefet var.

ifadesini kullandı.

Varank, muhalefeti eleştirerek şunları kaydetti:

Bunların tek sıkıntıları milleti aldatmak. ‘Milleti kandırırız da sanki bir oy alır mıyız’ derdindeler. Bu millet onlara bu fırsatı vermeyecek. Bizim milletimiz feraset sahibidir. Bizim milletimiz akıllıdır, bizim milletimiz neyin Türkiye’nin faydasına, neyin Türkiye’nin aleyhine olduğunu pek uygun takdir eder. İnşallah bu seçimde o takdiri yapacak ve 14 Mayıs’ta sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar o koltuğa oturtacak. Cumhur İttifakı’nı Meclis’te tekrar büyük çoğunlukla iktidar yapacak. Şu coşkunuz, şu heyecanınız var ya biz bunu gördükçe, biz bunu hissettikçe, emin olun dur durak bilmeden yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sizlere layık olmak için de önümüzdeki devirde çok daha fazla, çok daha yorucu bir halde çalışmaya devam edeceğiz. Bu devirde inşallah Bursa’da iki bölgede 10’da 10 bekliyoruz. Biz bunu yapabilir miyiz? Kâfi ki uğraş edelim.

Seçimlerde Bursalılardan dayanak isteyen Varank,

Yarın sayın Cumhurbaşkanımız Gemlik’e geliyor. Türkiye’nin birinci otomotiv batarya fabrikasının temelini atacak. Nasıl Türkiye’nin arabasının fabrika temelini attık, artık arabalar üretiliyor. Batarya fabrikasının temelini atacağız. İnşallah önümüzdeki sene Türkiye kendi bataryalarını üretecek. Hem kendi kullanacak hem dünyaya ihraç edecek.

dedi.

Varank, açılışını yapacakları seçim ofisinde hoş çalışmaların yapılacağını lisana getirerek,

14 Mayıs’a kadar kapı kapı dolaşacağız. Eşimize dostumuza ulaşacağız. Telefon rehberlerimizi açacağız. Kim varsa hepsini arayacağız ve diyeceğiz ki ‘Türkiye’yi seviyorsak oyunu Recep Tayyip Erdoğan’a vereceksin.’ Onları ikna edeceğiz. İnşallah daima bir arada bir bayramı o günde 14 Mayıs’ta beraberce yaşayacağız.

diye konuştu.

Konuşmanın akabinde kurdele kesilerek seçim ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, AK Parti Bursa milletvekili adayları, AK Parti Orhangazi Teşkilatı üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Gözden Kaçmasın Meral Akşener Konya’da beklediği ilgiyi görmedi: Miting alanı boş kaldı Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir