Nureddin Nebati: Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, Avrupa’ya vizesiz girmek için asla peşkeş çekilmez

Siyaset Haberleri May 02, 2023 Yorum Yok
AA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün Kayseri’deki temaslarına devam etti.

Nebati, bu kapsamda Kayseri’nin Develi ilçesinde Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Üç ay içinde vize meselesini bitireceğiz. Türkiye’de her vatandaş artık AB’ye vizesiz girecek.” şeklindeki açıklamasını kıymetlendiren Nebati, şu yorumu yaptı:

Liderinize sahip çıkın, genel liderinize sahip çıkın, Cumhurbaşkanınıza sahip çıkın. 14 Mayıs akşamı AK Parti Genel Merkezi’ndeki balkonda şayet Cumhurbaşkanımız zafer konuşmasını yapmazsa bunlar 3 ay içerisinde Avrupa Birliği’ne vize alacaklarmış.

“Sokaktaki bir kişi bile çıkıp Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, bekasını Avrupa’ya vizesiz girmek için asla peşkeş çekmez”

Bakan Nebati, vize almak için taviz verileceğini ve buna müsaade vermeyeceklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

Nasıl alacaklarını söyleyeyim de bu gece uyur musunuz uyumaz mısınız bilmem. Kuralları belirli; Avrupa Birliği’ne vize için Suriye’den çıkacaksınız. Yani terör Türkiye’ye girecek. Terörle çaba yasasını değiştireceksin. İçerideki teröristleri dışarı çıkaracaksın. Güney Kıbrıs’ı tanıyacaksın. Kasayı IMF’ye teslim edeceksiniz. Kusura bakmayın, bunu sokaktaki herkes yapar. Sokaktaki bir kişi bile çıkıp Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini, bekasını Avrupa’ya vizesiz girmek için asla peşkeş çekmez. Buna müsaade vermeyiz. Bu millet buna müsaade vermeyecek. Bu türlü bir şey olamaz. Onun için biz 14 Mayıs’a kadar ‘durmak yok yola devam’ diyerek bayrağımıza, milletimize sahip çıkacağız ve Cumhurbaşkanımızı tekrar lider seçeceğiz. Bu seçimin bir de öbür tarafı var. Cumhur İttifakı olarak meclise de güçlü çıkacağız.

“Her alanda ulusal ve yerli üretim”

Nebati, Türkiye’nin her alanda ulusal ve yerli üretimde altın çağını yaşadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

Türkiye kendi mühendisleriyle yerli ve ulusal büyük bir çıkarma gemisi üretti. Bunu beğenmiyorlar. Kendi uydumuz olan İMECE’yi fırlattık. Bunu da duymazlar. Lisan var doğruyu söylemez, kulak var doğruyu işitmez, göz var görmez. Bunlar her şeye burun kıvırırlar. Altay tankımız düşmana gözdağı. İnanan bir Türk vatandaşına güç veriyor. Altay tankını da görmezden gelirler. Bunlar daima burun kıvırırlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir