Natalie Portman: Cinsel nesne olmak istemiyorum

Magazin May 14, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Dünyaca ünlü oyuncu Natalie Portman, Hollywood Reporter mecmuasına röportaj verdi.

14 yaşında bir çocukken oynatıldığı Leon projesindeki rolü yüzünden “seksüelleştirildiğini” yıllar sonra kavrayabilmiş olan ve bundan da büyük rahatsızlık duyduğunu itiraf eden yetenekli aktris, sinemadan sonra yaşadıklarının aslında mesleğini nasıl şekillendirdiğini anlattı.

Film gösterime girdikten sonra ünlenen ve hayran mektupları almaya başlayan Natalie Portman, açıp okuduğu birinci mektupta yaşadığı fecî hisleri de anlattı.

“Tecavüz fantezilerini anlatmış”

“Elime geçen ve heyecanla açtığım birinci hayran mektubum kocaman bir adamın benimle ilgili tecavüz fantezilerini anlattığı bir mektuptu.” diyen Portman, daha 14 yaşındayken “İçinde yaşadığımız kültürün bana vermek istediği bildiri açıktı. Anladım ki bedenimi büsbütün kapatmalı ve asla sergilememeliydim. Yaşadıklarım bana saygın olabilmenin, hürmet ve garanti altında yaşayabilmemin tek yolunun bu olduğunu öğretti.” diye konuştu.

İçinde bulunduğu durumu “cinsel terörizm” olarak nitelendiren Natalie Portman, “Yüz tabirim ya da vücudumla ilgili baştan sona tüm yorumlar bende çok sert bir davranış denetim düzeneği yarattı ve hayatımın geri kalanını etkiledi.” diyor.

“Ben muhafazakârım”

Kariyerinin geri kalanını daima 13 yaşındayken yaşamaya başladığı bu şiddetli ve dehşet dolu günler sayesinde şekillendirdiğini anlatan yıldız oyuncu, mesleğini istediği halde yapmaya devam edebilmek için hep “Ben muhafazakârım. Ben önemli biriyim. Bana hürmet duymalısınız. Ben akıllıyım ve bana o halde bakmanızı istemiyorum.” diyerek davrandığını itiraf etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir