Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi için tarih verdi

Siyaset Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok
DHA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve Ak Parti İstanbul 1.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı Murat Kurum, Ataşehir’de ziyaretlerde bulundu.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir ortaya gelen Kurum daha sonra Sultan Alpaslan Camii’ne giderek cami cemaatiyle sohbet etti.

Yenisahra Mahallesi ve Barbaros Mahallesi sakinleriyle bir ortaya gelen Kurum, vatandaşlarla kentsel dönüşümle ilgili sohbet etti.

“İstanbul’umuzun 39 ilçesinde tam 93 bin konut dönüştürüyoruz”

Yenisahra Mahallesi ve Barbaros Mahallesi sakinlerini kentsel dönüşüme davet eden Kurum, şu sözleri kullandı:

Şu an İstanbul’umuzun 39 ilçesinde tam 93 bin konut dönüştürüyoruz. Hani birileri diyorlar ki seçim vakti gelip; yüz binlerce konutu dönüştüreceğiz. İstanbul’un yeşilini arttıracağız. İstanbul’un mavisini arttıracağız. Biz onlara soruyoruz. Diyoruz ki, siz o devirde, ‘On binlerce konut dönüştüreceğiz’ dediniz. 100 bin konutun dönüşümünü yapacağız’ dediniz. Neden yapmadınız? ‘Yeşil alanları arttıracağız dediniz’ Buna ait hiçbir irade ortaya koymadınız. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar biz İstanbul’umuzu ehliyetsizlerin, liyakatsizlerin, iş bilmezlerin eline terk etmedik, terk etmeyeceğiz. Bunu altını çizerek söz ediyorum. Onlar ne yaparsa yapsın.

Biz milletimizle birlikte dönüşüm yapmaya devam edeceğiz, ki bugüne kadar 695 bin konutun dönüşümünü yapmışız. Şu an fiilen 93 bin konutumuzun dönüşümü alanda devam etmektedir. İnşallah bu iradeyi giderek daha da arttıracağız ve daima birlikte hoş İstanbul’umuzu, herkesin memnun bir halde yaşayacağı İstanbul’umuzu inşa edecek adımlarımızı kararlı bir biçimde uygulamaya geçireceğiz.

“Finans merkezimizin açılışını da Fikirtepe’yle tıpkı gün ayın 17’sinde yapıyoruz”

Finans merkezinin açılışının Fikirtepe’yle tıpkı gün yapılacağını belirten Bakan Kurum, şu tabirleri kullandı:

Aynı imar planı çerçevesinde bir Fikirtepe konusu var biliyorsunuz. Çabucak ilerinizde, orada da 15 bin konutun dönüşümüne, şu an bakanlık olarak vatandaş mağdur olmasın diye biz girdik, yapıyoruz ve inşallah orada da ayın 17’sinde birinci konutlarının anahtarlarını Sayın Cumhurbaşkanımız verecek. Akabinde da yeni konutlarımızı da inşallah kelam verdiğimiz biçimiyle yapmaya devam edeceğiz. Tekrar burada finans merkezimiz var.

Hemen tabanınızda Ataşehir’de, Ümraniye’de. Projesini birinci günden itibaren takip ettiğimiz ve bölgeye bedel katacak, bölgenin istihdamına üretimine katkı sağlayacak, finans merkezimizin açılışını da ayın 17’sinde Fikirtepe’yle birebir gün yapıyoruz. İnşallah oranın da açılışını büyük bir coşkuyla yapacağız ve bölgenin kalkınması, İstanbul’un finans merkezi olması ismine, burada çocuklarımızın istihdamı ismine, geleceği ismine bu adımı atmış olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir