Muharrem İnce: CHP’nin neden iktidar olamadığını anladım

Siyaset Haberleri Nis 24, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Seçime 31 gün kala muhalefette bölünme tartışmaları devam ediyor.

Memleket Partisi Muharrem İnce’nin eski genel lideri Kemal Kılıçdaroğlu lehine seçimden çekilip çekilmeyeceği konusu muhalif seçmenin gündeminde.

Bu kapsamda adayların katileşmesinden evvel İnce ve Kılıçdaroğlu ortasında arabuluculuk yapan eski CHP’lilerin açıklamaları gündeme gelmişti.

tv100’de Candaş Tolga Işık’ın konuğu olan İnce o açıklamaları kıymetlendirdi.

“CHP neden iktidar olamıyor anladım”

Hükmet Çetin ile görüşmesine değinen İnce, CHP’nin neden uzun yıllardır iktidar olamadığını şu devirde anladığını söyledi.

İnce şöyle konuştu:

“Hatırı sayılı dostları ortaya sokarak kimi teklifler yapılıyormuş üzere yapılıyor demiştim. Yanlışsız söylüyorum. CHP’nin neden 70 yıldır iktidar olamadığını artık anlıyorum.

70-80 yaşında ağabeylerimiz bile buradan kendilerine bir rant devşirme işine giriştiler.

Mektup adrese sarfiyat. Yani gidip basına açıklama yapmaları, Ben de Muharrem İnce ile konuştum falan bunlar gereksiz işler. İsim vermeyeceğim.

Hem hikmet bey’e bu benim meselem değil diye bir şey söylemedim. Asla! Kendisine bildiri attım. Ağabey ben sana bu türlü bir şey dedim mi dedim. karşılık yazmadı. Asla bu türlü bir şey söylemedi. Memleket nasıl benim derdim olmadı.

Dedim ki benimle konuşulan bir şey yok, Seçim birinci tıpta bitmez, ikinci cinse kalır. Fakat birbirimizi incitmeyelim, birbirimize lazım oluruz dedim.”

Hikmet Çetin’in iddiası

Hikmet Çetin, Muharrem İnce’nin aday pusulasının görüşmesinde çekilmesi istikametinde kendisi ile konuştuğunu, seçimin Kemal Kılıçdaroğlu lehine birinci cinste bitmesi gerektiğini kendisine ilettiğini, İnce’nin ise ‘bu benim problemim değil’ dediğini ile sürmüştü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir