Mehmet Muş: Karadeniz gazının üretim evresine geçildi

Siyaset Haberleri May 03, 2023 Yorum Yok
İHA

14 Mayıs seçimlerine yaklaşılırken, çalışmalar bir sefer daha hızlandırıldı.

Bu süreçte büyük bir uğraş vererek çalışmalarını sürdüren isimlerden biri de Ticaret Bakanı Mehmet Muş..

Samsun 1.sıra milletvekili adayı olan Muş, Samsun’u karış karış geziyor.

Samsun Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası’na gerçekleştirdiği ziyarette sürücüler ile biraya gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıklamalarda bulundu.

“Dünyada çözülemeyecek sorun yoktur”

Şoförlerin taleplerini dinlediklerini ve meselelerinin tahlilleri ile ilgili elinde geleni yapacağı söyleyen Bakan Muş, şu tabirleri kullandı:

Dünyada çözülemeyecek sorun yoktur. Her sorunun bir tahlili vardır. Sizin beklediğiniz, gündeme getirdiğiniz kesinlikle ortaya girerek ilgili taraflarla bir nihayete erdirilmesi gereken mevzularınız var. Onlarla alakalı biz elimizden geleni yapacağız. Bu çizgilerle alakalı araçların kullanımı ile alakalı problemleriniz vardı tabi onun çabucak yönetmeliğini değiştirdik. 2025’e kadar bir sorun çıkmayacak. Doğal sizde kalıcı olarak bir beklenti var.

Onu doğal meclis ayağında çözmememiz gerekebilir. Sizin talep ettiğiniz, bir tahlile ulaşamadığınız birkaç bahsiniz var. Bunu tarafları tıpkı masanın etrafına oturtmakla mümkündür. Sizler toplumun hücre dediğimiz yerlerindesiniz. En kılcal kısımlarında bulunuyorsunuz. Toplumun her gündeminden haberiniz var. 2 hafta sonra sandık başına gideceğiz. Esnaf her vakit bize güçlü bir takviye verdi. Ben Samsun’da da sizlerde bu güçlü takviyesi cumhurbaşkanımıza ve mecliste istiyorum.

“Karadeniz gazının üretim evresine geçildi, sisteme entegre hale getirildi”

Bakan Muş, Türkiye’nin yalnızca kendi muhtaçlığını karşılayacak enerjiyi ürettiğinde bile Türkiye’nin öbür bir segmentte olacağını belirterek,

Ülkenin gelecek 5 yılını kesintisiz, ne yaptığı muhakkak, ne olacağı muhakkak bir başkanla yönetmemiz gerekiyor. Türkiye’nin en temel sıkıntısı güce olan bağlılığıdır. Bu doğalgaz ve petroldür. Siz akaryakıtın ÖTV yansımasını görüyorsunuz. Öteki tarafta sanayi de işletmesini görüyor. Münasebetiyle Türkiye petrol ve doğalgazda dışa bağımlıdır. İnşallah Karadeniz gazının üretim etabına geçildi. Sisteme entegre hale getirildi. Yavaş yavaş orayı geliştireceğiz. Yeni keşiflerde orada bekliyoruz. Artık biz bilhassa petrol konusunda, öbür madenler konusunda da arama faaliyetlerini ağırlaştırıyoruz.

Biz bu güçte Türkiye’nin yalnızca kendi muhtaçlığını karşılayacak düzeye getirdiğinde bile Türkiye’yi artık diğer bir segmente taşıyor olacağız. Resmi Gazete’de Karadeniz’in en büyük özgür bölgesinin Samsun’da kurulacağı yayınlandı. Endüstrinin geldiği yerde sizin de işiniz artar. Üretimin olduğu yerde sizin de yoğunluğunuz artar.

Konuşmaların akabinde Bakan Muş sürücü esnafı ile sohbet etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir