Mart ayı toplumsal yardım ödemeleri hesaplarda

Siyaset Haberleri Mar 30, 2023 Yorum Yok
AA

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, mart ayına ait öteki toplumsal yardımların yanı sıra üç nakdi toplumsal dayanak programı ile muhtaçlık sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yapıldığını bildirdi.

Şartlı Eğitim ve Kaideli Sıhhat Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı

Bakan Yanık, yaptığıaçıklamada, Koşullu Eğitim ve Kurallı Sıhhat Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında, mart ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan toplumsal yardım ödemelerine ait bilgi verdi.

Eğitim desteği

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla birinci ve orta tahsil çağında çocuğu bulunan ve toplumsal teminatı olmayan ailelere eğitim dayanağında bulunduklarını belirten Yanık, şu ifadeyi kullandı.

Buna ek olarak Kurallı Sıhhat Yardımı ile de 0-6 yaş ortasında çocuğu olan muhtaçlık sahibi ailelere, Sıhhat Bakanlığının belirlediği vakitlerde sıhhat denetimlerini yaptırmaları kaydıyla sistemli nakdi yardımda bulunuyoruz.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu hanelere destek

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu gereksinim sahibi hanelere de nakdi takviye verildiğini bildiren Yanık, aktarılan sayıya ilişkin bilgi paylaştı:

Bu kapsamda, mart ayına ait başka toplumsal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi toplumsal takviye programımız ile gereksinim sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yaptık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir